عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

هدف از جراحی زیبایی بینی ایجاد جذابیت بیشتر و رفع عیوب ظاهری بینی است. جراح در عین حال که به دنبال به دست آوردن بهترین نتیجه برای زیباتر شدن بینی است، در پی حفظ سلامت و عملکرد بینی و حتی بهبود آن است. بینی یکی از راه‌های تنفس است و ما به وسیله‌ی آن بوها و در نتیجه طعم‌ها را می‌فهمیم؛ بنابراین حفظ عملکرد آن بسیار مهم است. زمان تصمیم‌گیری برای جراحی زیبایی بینی ممکن است انتخاب فرم بینی برای متقاضی مرحله‌ی نگران‌کننده‌ای باشد. بینی نیمه فانتزی، فانتزی یا طبیعی فرم‌هایی هستند که افراد ممکن است خواهان آن باشند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

بینی نیمه فانتزی و فانتزی

اصطلاح بینی نیمه فانتزی و فانتزی اصطلاحی عامیانه است و برای آن تعریف دقیق علمی وجود ندارد. افراد معمولاً به بینی کوچک که قوس آن زیاد باشد و نوک سربالا داشته باشد بینی فانتزی می‌گویند. در مقابل اگر پل بینی بدون قوس و صاف باشد و همچنین نوک بینی سربالا نباشد به آن بینی طبیعی می‌گویند. بینی نیمه فانتزی فرمی از بینی است که بین بینی طبیعی و فانتزی قرار می‌گیرد. این مدل بینی قوس اندکی دارد و اندازه‌ی آن نیز از حالت طبیعی کوچک‌تر و باریک‌تر است.

جراحی بینی نیمه فانتزی

به صورت کلی منظور اکثر متقاضیان از بینی نیمه فانتزی این است که فرم بینی ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی باشد به صورتی که تغییرات متوسطی روی بینی اعمال شود و بینی دارای قوس کمی باشد. بینی در مرکز صورت قرار دارد و از ویژگی‌های اصلی صورت محسوب می‌شود. برای داشتن یک بینی زیبا باید تناسب و تقارن آن با سایر اجزای صورت و همچنین اندازه‌ی صورت حفظ شود. فرقی ندارد متقاضی به دنبال بینی نیمه فانتزی، فانتزی و یا طبیعی باشد، در هرحال به وجود آوردن این تناسب و تقارن زیبایی چهره را به دنبال خواهد داشت. باید این نکته را در نظر بگیرید که جراحی زیبایی بینی، صرفاً عملی برای کوچک کردن بینی نیست بلکه یک جراح ماهر و متخصص با در نظر گرفتن سایر اجزای صورت و شکل صورت می‌تواند با ایجاد تناسب بین بینی و سایر اجزا، زیبایی منحصر به فردی به چهره‌‌‌ی متقاضی ببخشد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

کاندید مناسب عمل بینی نیمه فانتزی

برای رسیدن به نتیجه‌ی رضایت بخش از عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی لازم است بینی استخوانی و دارای بافت غضروفی مستحکمی باشد. در افرادی با بینی استخوانی و ساختار محکم غضروف که پوست نازکی دارند بهترین نتیجه از عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی به دست می‌آید. وقتی پوست بینی نازک باشد ظرافت‌های جراحی به خوبی نمایان خواهد شد؛ بنابراین افرادی که دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم و ساختار غضروفی ضعیف هستند کاندید مناسبی برای عمل بینی نیمه فانتزی نخواهند بود و بهتر است مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند. به صورت کلی در جریان عمل بینی ساختار طبیعی بینی تغییر می‌کند. در جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی تغییرات بیشتری روی بینی اعمال می‌شود و بخش غضروفی و استخوانی بیشتر دست‌کاری می‌شود. در بینی گوشتی با پوست ضخیم علاوه بر اینکه بینی حجیم است وزن پوست نیز بیشتر است و فشار بیشتری به بافت‌های زیرین خود وارد می‌کند؛ بنابراین در صورت ضعیف شدن بافت‌های زیر پوست در اثر جراحی احتمال نامناسب شدن نتیجه‌ی عمل بینی وجود دارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

مورد بعدی که باید برای انتخاب کاندید مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی موردتوجه قرار بگیرد، اندازه‌ی صورت و سایر اجزای چهره است. در افرادی که صورت بزرگی دارند و سایر اجزای صورت درشت هستند، انتخاب بینی نیمه فانتزی و فانتزی درست نیست؛ زیرا تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت از بین می‌رود و همین نامتناسب بودن اندازه‌ها چهره را بسیار غیرطبیعی می‌کند.

تناسب بینی نیمه فانتزی با صورت

تناسب بینی نیمه فانتزی با صورت

در صورت انسان نسبت‌های طلایی برقرار است و هرچه فواصل اجزا و اندازه‌ی آن‌ها به این نسبت طلایی نزدیک باشد، چهره جذاب‌تر به نظر می‌رسد. بهتر است بدانید این تصور که هر جه بینی کوچک‌تر باشد فرد زیباتر خواهد بود کاملاً اشتباه است و زیبایی و جذابیت صورت را تناسب تعیین می‌کند. اگر تصمیم دارید مدل بینی نیمه فانتزی داشته باشید به دنبال کوچک‌تر و باریک‌تر شدن بینی نباشید، بلکه اجازه دهید جراح با نظر گرفتن ابعاد صورت و نسبت بینی به طول و عرض صورت اندازه‌ی مناسب بینی را برای شما تعیین کند. همچنین زاویه‌ی مناسب لب و بینی و قوس بینی نیمه فانتزی در زیبایی آن تأثیرگذار است.

انتخاب جراح برای عمل بینی نیمه فانتزی

یکی از مهم‌ترین مراحل در تصمیم‌گیری برای جراحی زیبایی بینی انتخاب جراح مناسب و ماهر است. در جراحی بینی نیمه فانتزی ممکن است برای ایجاد قوس و همچنین کوچک کردن بینی میزان بیشتری از غضروف بینی کاسته شود؛ بنابراین اگر نتیجه‌ی جراحی مناسب نباشد برای جراحی ترمیمی محدودیت‌های بیشتری وجود خواهد داشت. با انتخاب یک جراح و مجموعه‌ی متخصص و باتجربه می‌توان از بروز این مسائل پیشگیری کرد. مجموعه‌ی طراح طب علاوه براینکه با تعدادی از بهترین جراحان زیبایی همکاری دارد، امکانات بی‌نظیری برای متقاضیان ایجاد کرده است تا بتوانند با خیالی آسوده تصمیم خود برای جراحی زیبایی بینی را عملی کنند. اسکن سه بعدی، طراحی چهره و بینی قبل از جراحی و استفاده از قالب‌های کنترلی برای رسیدن به نتیجه‌ی مطابق با سلیقه‌ی شما خدمات منحصر به فردی است که فقط در طراح طب ارائه می‌شود.

مشاوره قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

مشاوره قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

معمولاً خانم‌ها بیشتر متقاضی جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی هستند چون این مدل بینی در آقایان چهره را زنانه و نامتناسب می‌کند. اگر می‌خواهید مدل بینی شما فانتزی یا نیمه فانتزی باشد بهتر از قبل از تصمیم‌گیری حتماً با یک جراح زیبایی باتجربه مشورت کرده و نظر او را جویا شوید. هرگز برای کوچک‌تر کردن یا باریک‌تر کردن بینی به جراح خود اصرار نکنید. حفظ سلامت و ساختار بینی مهم‌ترین موضوع در جراحی زیبایی است و با بیش از حد کوچک شدن بینی ممکن است سلامت بینی آسیب ببیند.

گاهی نیز ممکن است شما در فرد دیگری مدل بینی فانتزی یا نیمه فانتزی را ببینید و بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های چهره‌ی خود تصمیم بگیرید که شما هم این مدل بینی را انتخاب کنید. برای اینکه از این انتخاب خود پشیمان نشوید و پس از عمل از نتیجه رضایت نداشته باشید، انجام اسکن سه بعدی و طراحی بینی قبل از جراحی راه‌حل بسیار تأثیرگذاری است. با استفاده از این تکنولوژی شما می‌توانید نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی خود را پیش از انجام آن ببینید و آگاهانه‌تر در مورد آن تصمیم‌گیری کنید


نکات مرتبط با عمل بینی نیمه فانتزی

انواع قالب بینی

قالب Transverse: به عنوان یک راهنما برای بررسی صحت محل اسکلت بینی طراحی شده است.

قالب Axial: برای چک کردن قوس (پل) بینی، نوک بینی، زاویه ی نوک و کلوملا مورد استفاده قرار میگیرد.

قالب Basal: برای چک کردن نهایی آلار مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب final: بررسی شکل کلی بینی استفاده می شود.

جراحی بینی به کمک قالب بینی نه تنها دقت عمل جراحی و میزان رضایت بیمار را افزایش می دهد، بلکه موجب صرفه جویی در زمان و کاهش عوارض و خطاهای این جراحی نیز خواهد شد.

راه حل نگرانی از جراحی بینی

ما مشکل جراحی‌های غیر ضروری را حل کردیم؛ اسکنرهای سه بعدی ما به راحتی به کار می‌آیند، مراجعه کنندگان چهره نهایی خود را میبینند و میتوانند آن را با فکر خود در ذهنشان تطبیق دهند و تصمیم بگیرند. با استفاده از اسکن و طراحی سه بعدی چهره، افراد چهره نهایی بعد از عمل را در تناسب با دیگر اعضای صورت میبینند و در صورت نیاز میتوانند درباره تناسب و تغییر دیگر اعضا هم تصمیمات مناسبی بگیرند. مثلا گاهی فرد متوجه می‌شود که باید به جای جراحی بینی تنها فک خود را تغییر داده و یا تزریق ژل و یا زاویهدار کردن فک انجام دهند.

نحوه قرارگیری قالب کنترلی روی بینی

از طرفی این طراحی ها تبدیل به آنالیزهای مهندسی می‌شوند و جراح به صورت مکتوب می‌داند که چه قولی به فرد داده‌ و می‌داند که از چه ابزاری باید استفاده کند، جراح در اتاق عمل می‌داند که چه تغییری حتی در حد میلی‌متر باید انجام دهد. همچنین برای افزایش دقت جراح ابزاری با عنوان قالب‌های کنترلی جراحی بینی که بر اساس فرم طراحی شده مورد تایید جراح و متقاضی درست شده است، در اختیار جراح قرار می‌گیرند و جراح با قرار دادن قالب‌های کنترلی بر روی بینی در حین عمل متوجه می‌شود که چه تغییراتی را هنوز در بینی اعمال نکرده و جراحی را آن‌قدر ادامه می‌دهد تا تناسب بین قالب‌های کنترلی و بینی برقرار گردد بنابراین جراح اطمینان حاصل می‌کند که به قول خود عمل کرده و همچنین عکس‌هایی از تطابق فرم بینی با قالب‌های کنترلی به متقاضی جراحی ارائه می‌شود تا اطمینان متقاضی از درستی فرآیند جراحی حاصل گردد. قالب‌های کنترلی جراحی ابزاری برای کنترل درستی کار جراح می‌باشد و فرآیند جراحی بر اساس این قالب‌های کنترلی صورت می‌گیرد. همه چیز از قبل برای انجام یک عمل فوق‌العاده آماده است.

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی