عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی یکی از موضوعات بحث برانگیز است و به دلیل محدودیت‌هایی که دارد برای کسانی که دارای این نوع بینی هستند و تمایل به جراحی دارند، سوالات و ابهاماتی ایجاد می‌کند. در این مقاله در خصوص جراحی بینی گوشتی توضیحاتی ارائه شده است تا افراد دارای این نوع بینی با آگاهی بیشتری برای جراحی اقدام کنند. اما قبل از هر توضیحی ابتدا باید مشخص کرد که بینی گوشتی به چه بینی گفته می‌شود و چه تفاوت‌هایی با بینی استخوانی دارد؟

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

تعریف بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می‌شود که دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف و نازک باشد. همچنین این نوع بینی اغلب دارای بافت چربی بیشتر و منافذ پوست باز است. عرض پایه استخوانی و پره‌های بینی نیز در این نوع بینی بیشتر است، اما نمی‌توان گفت هر بینی پهن، بینی گوشتی است زیرا گاهی اوقات افزایش پهنای بینی به علت پهن بودن غضروف است. در مقابل بینی استخوانی یا غضروفی دارای پوست نازک و غضروف قوی‌تر است.
لازم به ذکر است که نوع بینی به راحتی با معاینه توسط پزشک می‌تواند مشخص شود.

تکنیک عمل بینی گوشتی

در گذشته گاها پیش می‌آمد که افرادی که بینی گوشتی داشتند بعد از عمل تغییرات بینی‌شان بعد از مدتی به حالت اولیه باز می‌گشت و به همین دلیل بسیاری از کسانی که بینی گوشتی داشتند از جراحی بینی خود منصرف می‌شدند. اما امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید، امکان بازگشت فرم بینی به حداقل رسیده است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

در اغلب بینی‌های گوشتی، بینی دارای افتادگی است زیرا بافت غضروفی ضعیف است و توانایی حمایت بافت‌ها را به میزان کافی ندارد. برای عمل این نوع بینی جراح باید بافت غضروفی فرد را تقویت کند تا بعد از جراحی بینی دوباره دچار افتادگی نشود. خوشبختانه با استفاده از تکنیک‌های جدید امکان این کار برای جراحان فراهم شده است و جراحی بینی گوشتی بدون هیچ مشکلی قابل انجام است.

پیشنهاد مطلب : انواع بینی

لازم به ذکر است که بینی‌های گوشتی خود دو نوع هستند؛ در بعضی از آن‌ها گوشتی بودن بینی به دلیل زیاد بودن لایه چربی زیر پوست است و در بعضی دیگر بافت‌های پوستی ضخیم‌تر است که عمل بینی در نوع اول آسان‌تر می‌باشد. در بعضی موارد پزشک قبل از عمل برای بیمار داروهایی نظیر راکوتان تجویز می‌کند تا ترشح چربی در وی کاهش یابد که این روند با تغییر رژیم غذایی نیز تا حدودی قابل انجام است. همچنین پزشک ممکن است برای کسانی که پوست بینی آن‌ها ضخیم است، قبل از عمل داروهایی تجویز کند تا پوست آن‌ها نازک‌تر شود یا به بینی آن‌ها کورتون تزریق کند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
نمونه عمل بینی گوشتی

میزان موفقیت عمل بینی گوشتی

میزان موفقیت عمل بینی گوشتی به تعریف متقاضی از موفقیت و انتظارات او بستگی دارد. گاهی موفقیت برای بعضی اشخاص این گونه تعریف می‌شود که بینی آن‌ها زیباتر و عملکرد صحیح راه تنفسی حفظ شود، اما برای بعضی اشخاص موفقیت جراحی بینی گوشتی به این معناست که به فرم ایده‌آل بینی برسند. مهم‌ترین نکته این است که جراح در جلسه مشاوره با بیمار روراست باشد و میزان تغییرات او را به صورت واضح برایش مشخص کند.

تیم طراح طب به این منظور خدمات اسکن سه بعدی و عمل جراحی بینی با قالب کنترلی را ارائه می‌دهد تا متقاضی بتواند چهره بعد از عمل خود را به صورت سه بعدی مشاهده کند و بر اساس آن برای جراحی تصمیم‌گیری کند. در بعضی موارد متقاضی ممکن است به این نتیجه برسد که میزان تغییرات با توجه به طراحی انجام شده، ارزش وقت و هزینه را ندارد و از انجام جراحی منصرف شود. متقاضی همچنین باید قبل از عمل از جراح خود نمونه کارهای بینی گوشتی بخواهد تا بر اساس آن بتواند با آگاهی بیشتری تصمیم گیری کند تا احتمال نارضایتی بعد از عمل به حداقل برسد. از دیگر خدمات مجموعه طراح طب این است که بر اساس طراحی نهایی قالب کنترلی ساخته می‌شود که در حین جراحی به کمک جراح آمده و او را ملزم می‌کند تا تغییرات مد نظر متقاضی را به اجرا درآورد.

پیشنهاد مطلب : عوارض عمل جراحی بینی

به صورت کلی افرادی که بینی گوشتی دارند باید بدانند که با انجام جراحی بینی آن‌ها و چهره‌شان زیباتر خواهد شد، اما به میزان کمتری نسبت به افرادی که بینی استخوانی دارند تغییر خواهند کرد. علاوه بر آن تورم بعد از عمل در کسانی که بینی گوشتی دارند بیشتر خواهد بود در نتیجه این افراد باید به میزان بیشتری مراقبت‌های بعد از عمل و توصیه‌های پزشک را جدی بگیرند. از جمله مراقبت‌های بعد از عمل می‌توان به عدم تحرک زیاد و مصرف نکردن مواد غذایی سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد، اشاره کرد.

هزینه عمل بینی گوشتی

با توجه به اینکه برای عمل بینی گوشتی به دقت و مهارت بالاتری نیاز است، هزینه این عمل نسبت به عمل بینی استخوانی اندکی بالاتر است. البته با توجه به نوع بینی گوشتی و میزان ضخیم بودن بافت پوست و چربی هزینه عمل ممکن است تغییر کند. همچنین جراحان با توجه به سابقه و کیفیت جراحی خود هزینه‌های متفاوتی را برای جراحی بینی در نظر می‌گیرند.

بهترین جراح عمل بینی گوشتی

بهترین جراح عمل بینی گوشتی کسی است که تجربه کافی در زمینه عمل بینی گوشتی داشته باشد و بتواند نمونه کارهای موفق در این خصوص ارائه دهد. همچنین جراح بینی گوشتی باید اطلاعات خود را بروزرسانی کند تا با استفاده از تکنیک‌های جدید که میزان موفقیت جراحی را افزایش می‌دهد، عمل بینی را انجام دهد.

علاوه بر آن جراح خوب برای عمل بینی گوشتی باید با آناتومی بینی آشنایی کافی داشته باشد و جراحی را به گونه‌ای انجام دهد که بعد از عمل مشکلات تنفسی برای متقاضی ایجاد نشود. بهترین جراح بینی گوشتی باید با نسبت‌های طلایی صورت نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت را برقرار کند.

بهترین جراح بینی گوشتی باید با نسبت‌های طلایی صورت نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت را برقرار کند.

چسب زدن بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی لازم است به منظور کاهش تورم از چسب استفاده شود. پزشکان مختلف ممکن است شیوه‌های مختلفی برای چسب زدن داشته باشند. کسانی که بینی گوشتی دارند بعد از جراحی لازم است که مدت زمان بیشتری از چسب استفاده کنند زیرا ورم بینی در این افراد بیشتر است. به منظور تعویض چسب لازم است که بینی خود را با پنبه آغشته به الکل به طور کامل تمیز کنید تا از ایجاد جوش در این ناحیه جلوگیری شود.


نکات مرتبط با عمل بینی گوشتی

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می‌گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌سازند. در این روش می‌توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می‌شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ‌های بینی در داخل بینی انجام می‌شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می‌کند. اصطلاحاً به این روش جراحی سرپایی می گویند.

کدام متد جراحی بینی بهتر است

این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسب‌تر است. بعضی پزشک‌ها در روش رینوپلاستی بسته تبحر بیشتری دارند تا روش باز و بعضی دیگر بلعکس. از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونه‌ای باشد که یک روش برای شما مناسب‌تر از روش دیگر باشد، اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبحر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد. می‌توان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی