مراقبت­ های مهم قبل و بعد از کاشت مو

مراقبت­ های مهم قبل از کاشت مو

کاشت و پیوند مو به ‌صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی‌حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچ‌گونه دردی حس نمی‌کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو (که حدود 3 الی 8 ساعت زمان می‌برد) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می‌شود. بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان، ویزیت جراح و شست و شوی سر مراجعه می‌کند.

فرد در روز دوم بعد از عمل می‌تواند به حمام برود، اما دلمه‌هایی در محل کاشت ایجاد شده که نباید دست‌کاری شود و این دلمه‌ها تا روز پانزدهم از بین می‌روند.

موهای کاشته شده به مدت 2 هفته رشد می‌کنند که این اتفاق نشان‌دهنده قبول پیوند است. اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش کرده و موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می‌شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می‌شوند. در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می‌کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود 4 ماه) کم‌پشت‌تر از سابق دیده می‌شود؛ این حالت شوک نامیده شده که موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می‌شود.

موهای کاشته شده در 6 ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می‌شوند و از ماه ششم به بعد موها پرپشت‌تر شده و تا 12 ماه کامل می‌شوند.

پیشنهاد مطلب : کاشت موی سه بعدی

مراقبت­ های مهم بعد از کاشت مو

در مورد نتیجه و نگهداری از موهای کاشته شده، لازم به ذکر است که پس از درمان، بیمار می‎تواند به حمام رود، موهای خود را شانه بزند و به آن‌ها حالت دهد. استفاده از سشوار، اتوی مو، واکس، ژل و ... نیز محدودیتی ندارد. ضمن این‌که بر اساس درخواست بیمار موها با تراکم لازم کاشته می‎شود و کاملاً بر موهای طبیعی او انطباق دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
برچسب ها
ساعات پذیرش حضوری
شنبه
15 الی 19
یکشنبه
15 الی 19
دوشنبه
15 الی 19
سه شنبه
15 الی 19
چهارشنبه
15 الی 19
پنج شنبه
تعطیل
جمعه
تعطیل
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر