عمل بینی برای مردان

عمل بینی مردانه

شاید در گذشته نگرانی مردان در مورد ظاهر برای ایجاد عضلات و هیکل مردانه و قدرتمندتر بوده است؛ اما این روزها با توجه به فراگیر شدن جراحی‌های زیبایی، مردان نیز به دنبال زیباتر شدن هستند. در حالی که زنان هنوز تعداد بیشتری از متقاضیان جراحی زیبایی بینی را تشکیل می‌دهند، تعداد مردان متقاضی این جراحی نیز در حال افزایش است. اگر مردی هستید که قصد جراحی زیبایی بینی را دارد، در اینجا چند مطلب را که باید هنگام برنامه‌ریزی برای مشاوره و عمل بینی مردان بدانید، برای شما عنوان می‌کنیم.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

چگونه عمل بینی، مردان را از نظر روانی تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

مردان هرچقدر به زمان عمل بینی نزدیک می‌شوند ممکن است احساسات متفاوتی را تجربه کنند. از آنجایی که ممکن است مردان این نگرانی را داشته باشند که عمل زیبایی بینی از دید دیگران کاری مردانه به نظر نرسد، می‌تواند منجر به احساس تردید یا پشیمانی، خجالت و احساسات منفی دیگری در آن‌ها شود. به عنوان یک متقاضی مرد عمل بینی، مهم است که به مزایایی که از جراحی بینی خود دریافت خواهید کرد، از جمله بهبود ظاهر و تقویت اعتمادبه‌نفس توجه کنید و سعی کنید مثبت نگر و صبور باشید.

کاندید مناسب عمل بینی مردان

قبل از اینکه بتوانید برای جراحی زیبایی بینی تصمیم‌گیری کنید، بینی شما باید کاملاً بالغ باشد. اگر بینی شما هنوز در حال رشد است، با تغییر نتایج به مرور زمان دچار مشکل خواهید شد. هنگامی که بینی شما به شکل و اندازه‌ی نهایی خود درآید، جراحی زیبایی بینی می‌تواند تغییرات مادام‌العمر ایجاد کند و با کمک آن به نتایج مورد نظر خود برسید. بلوغ بینی معمولاً در سال‌های نوجوانی اتفاق می‌افتد. به طور معمول این بلوغ حدود ۱۵ تا ۱۷ سالگی برای مردان رخ می‌دهد. به صورت کلی برای عمل بینی مردان یا زنان فرد باید از سلامت کافی برخوردار باشد. همچنین با انتخاب سبک زندگی سالم و ترک سیگار برای دوران بهبودی بعد از عمل بینی آماده شود. اگر مطمئن نیستید که کاندید مناسبی برای عمل بینی مردان هستید یا خیر، می‌توانید با مجموعه‌ی طراح طب تماس گرفته و نظر مشاوران این مجموعه را جویا شوید.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
تفاوت‌های اصلی عمل بینی مردان و زنان

تفاوت‌های اصلی عمل بینی مردان و زنان

در حالی که تکنیک‌های جراحی برای عمل بینی به طور کلی برای زنان و مردان یکسان است، تفاوت‌های اساسی در بینی مردان و زنان وجود دارد. در اینجا تفاوت‌های اصلی عمل بینی مردان و زنان را بیان می‌کنیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

ضخیم بودن بافت پوست بینی مردان

ضخامت پوست بینی متقاضی عمل بینی تأثیر مهمی در چگونگی تغییر شکل بینی دارد. در متقاضیان با پوست بسیار نازک، به‌خصوص در نوک بینی، ممکن است حتی با انجام اقدامات جزئی، تغییرات شدیدی در بینی ایجاد شود. در افراد با پوست نازک هر تغییر جزئی که روی استخوان و غضروف بینی اعمال شود کاملاً نمایان خواهد بود. در این نوع افراد برای دستیابی به نتیجه‌ی مناسب لازم است جراح از دقت ظرافت و تکنیک بالا برخوردار باشد. در مورد پوست‌های ضخیم عکس این موضوع صدق می‌کند. اگر پوست بینی فرد بسیار ضخیم و چرب باشد تغییراتی که در غضروف و استخوان بینی در حین جراحی ایجاد می‌شود قابل مشاهده نخواهد بود. پوست بینی در مردان ضخیم‌تر است؛ بنابراین ممکن است تغییرات کمتری پس از عمل بینی مردان قابل مشاهده باشد.

سابقه و احتمال آسیب بیشتر در بینی مردان

بسیاری از مردانی که به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند، به دلیل آسیب‌های ورزشی یا تصادفات تغییر شکل در بینی دارند. آسیب‌های ورزشی در زنان نیز وجود دارد؛ اما میزان آسیب‌دیدگی ورزش‌های تماسی در مردان بیشتر به نظر می‌رسد. شکستگی‌های قدیمی بینی می‌تواند منجر به بزرگ شدن برجستگی‌های استخوانی در بینی و همچنین ایجاد انحناهای قابل‌توجه در قسمت مرکزی بینی شود. صاف کردن بینی از نمای جلو یکی از چالش‌های سخت در جراحی زیبایی بینی است. همچنین جراحی بینی‌هایی که قبلاً آسیب دیده‌اند چون از حالت طبیعی خود خارج شده‌اند چالش‌برانگیزتر است.

انتظار تغییرات کمتر در عمل بینی مردان

عموماً متقاضیان عمل بینی به دنبال نتیجه‌ی طبیعی هستند که با ویژگی‌های صورت و انتظاراتشان مطابقت داشته باشد. با این حال، مردان معمولاً خواستار تغییرات ظریف‌تر و کمتر هستند. البته برخی از مردان خواهان تغییر شکل چشمگیرتر هستند، اما در بیشتر موارد مردان به دنبال بهبود ظاهری و شکل بهتری هستند که خیلی قابل توجه نباشد. زنان معمولاً به دلیل رنگ کردن موها، آرایش کردن و سایر کارهای زیبایی به تغییر ظاهر بیشتر عادت دارند و راحت‌تر با آن کنار می‌آیند؛ به همین دلیل غالباً به دنبال تغییرات قابل توجه‌تری هستند. اسکن سه بعدی صورت و بررسی نتایج بعد از عمل بینی با تصاویر سه بعدی، می‌تواند ابزار ارتباطی مؤثری بین متقاضی و جراح باشد تا جراحی زیبایی بینی را طبق انتظارات متقاضی پیش ببرد. ارتباط درست و درک کامل بین جراح و زیباجو بهترین نقطه‌ی شروع برای نتیجه‌ی عالی جراحی زیبایی بینی و در نهایت رضایت متقاضی است.

عمل بینی مردان بله یا خیر؟

عمل بینی مردان بله یا خیر؟

بینی اغلب بر میزان جذابیت صورت و تقارن آن تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد و این نه فقط برای دیگران بلکه برای خودتان در آینه، یا وقتی به عکس‌های سلفی نگاه می‌کنید بسیار مشهود است. اینکه شما چگونه در مورد ظاهر خود فکر می‌کنید بر روان شما و همچنین اعتماد به نفس شما در موقعیت‌های اجتماعی تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین اگر بینی شما مشکلات زیبایی یا عملکردی دارد بهتر است با یک جراح مشورت کرده و در صورت لزوم با عمل جراحی آن را رفع کنید. اگر نگران این هستید که ظاهر شما غیرطبیعی یا زنانه شود بهتر است بدانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما می‌توانید به کمک اسکن سه بعدی و طراحی چهره، نتیجه‌ی عمل بینی را قبل از انجام آن ببینید و سپس جهت هرگونه اقدام تصمیم‌گیری کنید.

مشکلات رایج که عمل بینی مردان می‌تواند به رفع آن کمک کند

متقاضیان عمل بینی مردان ممکن است به دلایل مختلفی تصمیم به جراحی داشته باشند. در زیر لیستی از رایج‌ترین نگرانی‌ها در مورد ظاهر بینی وجود دارد که باعث می‌شود افراد به دنبال انجام عمل بینی بروند.

• پل بینی خیلی پهن یا مسطح است.
• نوک بینی گوشتی و بزرگ است.
• بینی بیش از حد بزرگ یا دراز به نظر می‌رسد.
• نوک بینی دچار افتادگی است.
• بینی دچار انحراف ظاهری و پیچ‌خوردگی است.
• بینی دارای برجستگی یا قوز است.


نکات مرتبط با عمل بینی برای مردان

طراحی سه بعدی بینی

پس از آنکه اسکن سه بعدی از چهره فرد انجام شد، مراجعه کننده جراحی بینی طی یک جلسه مشاوره، به همراه جراح می‌تواند تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی بر روی چهره اعمال کند.

در درجه اول با استفاده از طراحی سه بعدی، جراح از دیدگاه و سلیقه بیمار خود آگاهی کامل پیدا می‌کند و در درجه دوم متقاضی می تواند تمامی تصورهای ذهنی خود را مشاهده کند و بتواند پیش از جراحی بینی، چهره ایده‌آل خود را مشاهده کند. اما این سوال مطرح خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند در حین جراحی به قول خود عمل کند و بینی را مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده، جراحی کند. تکنولوژی اسکن سه بعدی نقطه عطفی محسوب می‌شود که جراح با استفاده از آن می‌تواند بینی را مطابق با خواسته متقاضی، جراحی کند.

تفاوت آناتومی بینی در مردان و زنان

  • آناتومی بینی در ناحیه پوست در آقایان بر اساس طبیعت فیزیکی، نسبت به خانم‌ها ضخیمتر است که این مسئله را می‌توان با لمس کردن بینی خانمها و آقایان با دست و به صورت فیزیکی حس کرد. البته این تفاوت در ضخامت پوست بینی، دلیل اصلی برای زمخت‌تر بودن بینی آقایان نمی باشد هر چند که بی تاثیر نیز نیست؛ دلیل اصلی و عمده این قضیه تفاوت در اسکلت بینی خانم‌ها و آقایان است.
  • اسکلت بینی در آقایان همان طور که از ظاهر بینی نیز پیداست در قیاس با خانم‌ها قوی‌تر و محکم‌تر است و این موضوع ارتباط مستقیم با سیستم هورمونی بدن آن‌ها دارد. به این صورت که ما این تفاوت را علاوه بر استخوان بینی در کل استخوان‌های بدن آقایان نسبت به خانم‌ها می‌بینیم و بینی نیز از این مسئله مستثنا نیست. همان طور که در پاراگراف قبلی نیز بیان شد، تفاوت آناتومی بینی در استخوان خانم‌ها نسبت به آقایان باعث ظریف‌تر دیده شدن بینی خانم‌ها می‌شود. از دلایل دیگر تفاوت آناتومی بینی خانم‌ ها و آقایان می‌توان به شکل استخوان‌های بینی نیز اشاره کرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
  • آناتومی بینی خانم‌ ها نسبت به آقایان در بخش استخوان دارای برجستگی‌های کمتری است و از هارمونی و ظرافت بیشتری برخوردار است. از نظر طول استخوان‌، بینی خانم‌ها کوتاه‌تر از آقایان است و دلیل این موضوع تفاوت زاویه استخوان بینی با پیشانی در آقایان نسبت به خانم‌ها می‌باشد.
  • از دیگر تفاوت‌های آناتومی بینی می‌توان به تفاوت آناتومی بینی گوشتی و استخوانی اشاره کرد که در خانم‌ها و آقایان مشترک است؛ به این صورت که در هر دو جنسیت این مسئله وجود دارد. بینی‌های گوشتی دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف هستند، در اطراف سوراخ‌های بینی غدد چربی بیشتری وجود دارد و نوک بینی غالبا گرد است، اما بینی‌های استخوانی دارای پوست نازک و اسکلت و غضروف محکم می‌باشند.

تولید قالب های کنترل بینی برای جراحی بینی

امروزه پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌ی پزشکی مشاهده می‌شود. یکی از این پیشرفت‌ها اسکن سه بعدی (3D) است که بر کمبود های متعارف عکاسی و خطای دید جراح غلبه می کند. اولین گام رینوپلاستی از طریق قالب‌های کنترلی این است که یک مدل 3D با دقت بالا ایجاد شود.

در جراحی بینی به کمک قالب بینی، پس از مشورت با جراح، فرم ایده‌آل بینی توسط نرم افزار گرافیکی و مهندسی طراحی خواهد شد؛ در واقع داده‌های اسکنر توسط نرم افزارهای مهندسی تجزیه و تحلیل می‌شوند و سپس یک مدل سه بعدی توسط نرم افزار گرافیکی از صورت بیمار ساخته خواهد شد به این ترتیب بیمار و جراح می‌‌توانند تفاوت بین قبل و بعد از عمل رینوپلاستی را در نماهای مختلف مشاهده کنند.

مدل سه بعدی توسط دستگاه اسکنر سه بعدی تهیه می‌شود و سپس فرم ایده‌آل بینی متقاضی بر روی مدل سه بعدی متقاضی طراحی می‌شود. این امر در نهایت منجر به طراحی و تولید قالب‌های کنترل بینی می‌شود که در چند مرحله از عمل زیبایی رینوپلاستی استفاده می‌شود. پزشک می‌تواند 3 نوع قالب بینی را برای کنترل در هر مرحله از جراحی به‌کار برد.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی