چند بار میتونم بینیمو عمل کنم؟

چند بار میتونم بینیمو عمل کنم

یک عمل بینی خوب می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. علاوه بر این ‌چنین تغییر بزرگی در ظاهر شما می‌تواند تأثیر فوری بر نحوه دید اطرافیان نسبت به شما داشته باشد و همچنین اعتماد به نفس و دید شما را نسبت به خودتان تغییر دهد. اما گاهی اوقات ممکن است فرد بعد از عمل از نتیجه راضی نباشد و  این سؤال برایش ایجاد شود که چند بار می‌تونم بینیمو عمل کنم؟

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

حتی در بهترین موارد و جراحی توسط بهترین جراح‌ها نیز امکان دارد نیاز مبرم به عمل دوباره بینی وجود داشته باشد. جالب است بدانید که در حدود ۵ الی ۱۰ درصد افراد، دوباره بینی خود را عمل می‌کنند. جراحی مجدد بینی یا رینوپلاستی ثانویه زمانی انجام می‌گیرد که انتظارات فرد در اولین عمل بینی خود تحقق پیدا نکرده باشد. در ذیل با برخی از رایج‌ترین دلایل جراحی بینی مجدد آشنا می‌شوید:

  • آسیب بینی طی دوران بهبودی بعد از جراحی
  • اضافه کردن حجم‌های حذف شده
  • عدم برطرف شدن قوز بینی
  • تغییر نوک بینی
  • کج بودن بینی
  • رسیدگی به مشکلات تنفسی نظیر محدودیت تنفسی، انسداد بینی یا مشکلات عملکردی
  • هرگونه نارضایتی از نتایج عمل اولیه بینی

به‌طورمعمول عمل جراحی بینی ثانویه برای رفع هرگونه مشکل کافی است؛ اما اگر هنوز نتیجه دلخواه به دست نیامده باشد، باید چه کار کرد؟

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

اصول جراحی مجدد بینی

باید بدانید که اصول جراحی مجدد بینی کاملاً مشابه با جراحی اولیه است. در جراحی ثانویه بینی نیز مواردی مانند حفظ عملکرد بینی، توازن بینی با صورت، تغییر شکل غضروف و استخوان، توجه به مناطقی که نیاز به حمایت اضافی نظیر پیوند را دارند و البته تغییر شکل مدنظر قرار می‌گیرد. البته باید بدانید که به دلایل متعدد جراحی مجدد بینی بسیار بیشتر از جراحی اولیه بینی دشوار و پیچیده خواهد بود.

چند بار می‌توانید جراحی زیبایی بینی را انجام دهید؟

هیچ عدد مشخصی برای اینکه یک فرد می‌تواند چند عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهد، وجود ندارد. پس برای جواب این سؤال شما که چند بار میتونم بینیمو عمل کنم، باید بگوییم که با توجه به نظر جراح و خود شما به تعداد لازم می‌توانید عمل بینی انجام دهید.

بااین‌حال، باید بدانید تنها انجام مقدار محدودی عمل‌های زیبایی ازجمله عمل بینی می‌توانند به‌طور مؤثر مفید باشند. هر عمل اضافی بینی با عوارض دیگری همراه خواهد بود و باید توجه داشت که هنگامی‌که عوارض بیش‌ازحد وجود دارد، خطرات افزایش می‌یابد؛ بنابراین توانایی تغییر ظاهر کاهش می‌یابد. به همین دلیل است که مراجعه به جراح مناسب برای عمل دوباره بینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

عوامل تأثیر‌گذار بر تکرار عمل‌های بینی

پیچیدگی عمل

یکی از بزرگ‌ترین عوامل تعیین‌کننده در مورد اینکه چند بار می‌توانید دوباره جراحی بینی انجام دهید، پیچیدگی آن است. با هر بار امتحان مجدد جراحی بینی، این عمل کمی پیچیده‌تر می‌شود. هرچه عمل بینی پیچیده‌تر باشد، گزینه‌های تغییر محدودتر خواهند بود. پس از اولین جراحی زیبایی بینی، توانایی ایجاد تغییرات به طرز چشمگیر کاهش می‌یابد. همچنین این روند با توجه به جراحی موردنیاز برای اصلاح بینی متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، اگر اولین جراحی اصلاحی برای اصلاح یک مشکل تنفسی باشد و عمل بعدی بینی برای تغییر نوک بینی باشد، احتمال کمتری وجود دارد که عوارض همپوشانی داشته باشند. این به این دلیل است که جراحی اصلاحی در همان ناحیه بافتنی از مرحله اولیه انجام نشده است. همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، عوارض می‌تواند با چندین عمل جراحی در همان بافت یا ناحیه افزایش یابد. به‌عنوان‌مثال، چندین عمل جراحی برای تغییر اندازه سوراخ‌های بینی ممکن است با هر روشی منجر به نتیجه دلخواه نشود.

جراح پلاستیک

اصلی‌ترین عامل در به دست آوردن نتیجه دلخواه در عمل بینی، مهارت جراح شما خواهد بود. مهارت، تجربه و توانایی‌های جراح پلاستیک شما تعیین می‌کند که چقدر می‌توانید انتظار گرفتن بهترین نتیجه را داشته باشید. برخی از افراد به‌محض مشاهده نتایج اولیه و نارضایتی از آن برای عمل دوباره بینی خود با جراح دیگر برنامه‌ریزی می‌کنند. بااین‌حال باید بدانید که انجام عمل اصلاحی بینی توسط همان جراح عمل اول، برای شما یک مزیت نیز دارد. اصلی‌ترین دلیل برای انجام عمل اصلاحی بینی در نزد جراح اولیه خود‌ این است که این جراح با چالش‌های عمل بینی شما آشنا است. درنتیجه دید مناسبی با مواردی که نیاز به تجدیدنظر دارند را دارا خواهد بود. این موضوع در مقایسه مطلع کردن یک پزشک جدید از تغییرات و جراحی قبلی، می‌تواند به معنای احتمال بهتر اصلاح در دفعه بعد با سهولت نسبی باشد.

بااین‌حال، اگر نمی‌خواهید دوباره از مهارت‌های جراح عمل قبلی خود استفاده کنید، ممکن است بخواهید به سراغ جراحی بروید که با آن راحت هستید. اصلی‌ترین توصیه ما به شما این است که مراقب کسانی باشید که در مورد آنچه می‌توانند ارائه دهند بیش‌ازحد اغراق نمایی می‌کنند و به شما قول موفقیت کامل را می‌دهند. بهترین جراحان رینوپلاستی اصلاحی کسانی هستند که از محدودیت‌های جراحی بینی ثانویه اطلاع کامل دارند. آن‌ها می‌توانند از دانش خود در مورد زیبایی‌شناسی و تقارن چهره برای تعیین تغییرات کوچک‌تر که مطلوب‌ترین اثر را دارند، استفاده کنند.

تکرار عمل بینی

به شما توصیه می‌کنیم که قبل از انتخاب جراح ترمیمی بینی خود، نمونه‌هایی از کار‌های اصلاحی را که برای سایر مشتریان انجام داده شده است را بررسی کنید. همچنین دقت ویژه‌ای برای بررسی نحوه برخورد آن‌ها با مسائل مشابه و مدل‌های بینی داشته باشید. در مجموعه طراح طب شما می‌توانید با چندین جراح مشاوره انجام داده و از بین آن‌ها جراح دلخواه خود را انتخاب نمایید.

بیمار

همان‌طور که جراح باید از محدودیت‌های موجود برای عمل دوباره بینی آگاه باشد. بیمار نیز باید از محدودیت‌های جراحی بینی اطلاع کامل داشته باشد. توجه داشته باشید که با هر بار عمل دوباره، ممکن است لازم باشد در انتظارات خود از آنچه ممکن است بعد از عمل با آن روبه‌رو شوی، تجدیدنظر کنید.

بهترین جراحان پلاستیک به شما کمک می‌کنند تا انتظارات خود را مدیریت کنید. بااین‌حال، با هر جراحی زیبایی، بیمار باید سطح معقولی از انتظاران درباره درنتیجه نهایی عمل خود داشته باشد. اگر بیمار انتظارات غیرواقع‌بینانه‌ای از نتیجه جراحی زیبایی بینی داشته باشد، بعید است که از نتیجه راضی باشد. در مجموعه طراح طب شما می‌توانید نتیجه جراحی بینی ثانویه خود را به شکل سه بعدی قبل از هر اقدامی برای جراحی مشاهده نمایید.

می‌توان جراحی مجدد را چه زمانی بعد از رینوپلاستی اولیه انجام داد؟

به‌طورمعمول یک سال باید بین دو عمل بینی وقفه وجود داشته باشد. البته در برخی موارد این زمان ممکن است بیشتر نیز باشد. هرچند شاهد از بین رفتن بعضی از تورم‌های بینی بعد از عمل اولیه بینی خود خواهید بود؛ اما توجه داشته باشید که برای از بین رفتن تمام تورم‌ها به وجود آمده و همین‌طور شکل‌گیری کامل بینی باید در حدود یک سال انتظار بکشید. توجه داشته باشد هرچند محدودیتی خاصی برای تعداد عمل‌های بینی شما وجود ندارد، اما عدم توجه به محدودیت‌های جراحی بینی و مراقبت‌های لازم باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شما خواهد شد.

عمل بینی ثانویه

در پایان برای پاسخ به این سؤال که چند بار می‌تونم بینیمو عمل کنم، باید بگوییم در صورت مراقبت‌های صحیح شما می‌توانید تا رسیدن به نتیجه دلخواه خود عمل اصلاحی بینی را دوباره انجام دهید؛ اما فراموش نکنید که در یک عمل زیبایی دید واقع‌بینانه بیمار و البته توجه و مهارت پزشک اصلی‌ترین عوامل در رسیدن به نتیجه مطلوب هستند.


نکات مرتبط با چند بار میتونم بینیمو عمل کنم؟

ترمیم بینی

عمل دوباره بینی یا رینوپلاستی به منظور اصلاح مشکلاتی که در عمل اول برطرف نشده یا بعد از عمل به وجود آمده، انجام می‌شود.

دلایل نیاز فرد به ترمیم بینی شامل:

- عدم تقارن بین دو طرف بینی
- افتادگی نوک بینی و بازگشت آن به حالت اولیه قبل از عمل
- عدم تقارن سوراخهای بینی
- چسبندگیهای داخل بینی
- دو تیکه شدن تیغه بینی
- رشد غضروف بینی
- فرورفتگیهای ناشی از دستکاریهای غیر استاندارد در جراحی ثانویه بینی
- پهن بودن بینی از رو به رو
- انحراف تیغه بینی
- کجی بینی
- تغییر شکل ناخواسته بینی

بزرگ کردن بینی

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی