راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

امروزه رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی هایی می باشد که در بین قشر جوان جامعه به وفور قابل مشاهده است. این جراحی نیز ممکن است همانند بسیاری از جراحی های دیگر با یکسری عوارض احتمالی همراه باشد. آشنا بودن با راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی از جمله: مراقبت های دارویی و پزشکی، قرار گرفتن سر در وضعیت مناسب، کنترل فعالیت های روزانه و... برای افردی قصد جراحی بینی دارند بسیار مفید خواهد بود.

قرار دادن تمامی سوابق پزشکی در اختیار پزشک معالج

قرار دادن تمامی سوابق پزشکی در اختیار پزشک معالج

یکی از مهم ترین و اصلی ترین راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی آگاه بودن پزشک معالج از وضعیت کامل بیمار و دارو های مصرفی وی می باشد. این امر موجب خواهد شد تا در صورت نیاز از مصرف برخی از دارو ها پیش یا بعد از عمل جلوگیری شود و یا سطح مصرف برخی از آن ها تغییر کند.

کاهش عوارض جراحی بینی با مراقبت های دارویی

کاهش عوارض جراحی بینی با مراقبت های دارویی

به طور معمول برای کاهش درد و تورم پزشکان برخی از داروهایی را تجویز می کنند که بیمار حتما باید آن ها را در زمان مناسب و به موقع مورد استفاده قرار دهد تا اثرات لازم را نمایان کرده و در تسریع روند بهبودی درمان موثر واقع شود.

اهمیت به قرار گرفتن سر در وضعیت متناسب

اهمیت به قرار گرفتن سر در وضعیت متناسب، راهکار اصلی کاهش عوارض جراحی بینی

ورم و کبودی بینی و زیر چشم از جمله شایع ترین عارضه هایی است که در جراحی بینی به چشم می خورد. پوزیشن یا وضعیت سر در زاویه مناسب کمک شایانی به رفع این عارضه خواهد کرد و از مهم ترین راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی است. اکثر پزشکان زاویه 30 تا 45 درجه را برای قرار گرفتن سر بعد از جراحی بینی پیشنهاد می کنند که نقش مثبتی در گردش خون نیز خواهد داشت.

رژیم غذایی سالم از عوارض جراحی بینی

با داشتن رژیم غذایی سالم از عوارض جراحی بینی بکاهید

رژیم غذایی سالم و مناسب یکی از قابل اهمیت ترین راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی می باشد که به فرد کمک می کند تا سریع تر به حالت نرمال بازگردد. هر گونه نوشیدنی های الکلی و مصرف دخانیات باید به صورت کامل از زندگی روزانه بیماران حذف شود. مصرف غذا های ارگانیک و طبیعی و همچنین نوشیدن مایعات و آب فراوان نقش موثری در افزایش سرعت بهبودی فرد دارد چرا که مهم است بدن در طی بهبودی هیدراته بماند.

راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

مصرف کالری، پروتئین، انواع ویتامین ها و مواد معدنی

بدن بیمار نیاز به انرژی بیشتری برای ترمیم زخم و بازسازی بافت ها دارد. از طرفی کمبود پروتئین باعث دیرتر التیام یافتن و کاهش سرعت بهبودی خواهد شد. مصرف سدیم نیز باید کنترل شده باشد تا مانع ایجاد تورم شود.

مواد مغذی مهم برای درمان عبارتند از: ویتامین C، ویتامین A، ویتامین B، روی و آهن. مرکبات، گوجه فرنگی، کلم بروکلی، سبزیجات با برگ سبز تیره، سبزیجات نارنجی یا زرد و غلات غنی شده در ردیف مواد مغذی ضروری قرار می گیرند.

کاهش عوارض جراحی بینی با نداشتن استرس

آیا می دانید یکی از راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی نداشتن استرس است؟

دوستان، خانواده و همکاران بیمار نیز نقش مهمی در اجرای راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی دارند. آن ها باید اهمیت زیادی به استراحت و آرامش فرد بدهند. بهتر است هشدار تلفن همراه تنظیم شود تا فقط مواردی را که لازم است دریافت نماید. هدف این است که استرس و تنش تا جای ممکن کاهش یابد.

کاهش عوارض جراحی بینی با استفاده از کمپرس آب سرد

بکارگیری کمپرس آب سرد یکی دیگر از راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی است. این شیوه میزان درد را به کمترین حد می رساند. تنها یکبار به کارگیری این روش پاسخگوی درد حاصله نیست و در طول روز باید چندین بار این کار را به مدت زمان 20 دقیقه انجام داد. توجه کنید که این روش حتما باید با نظر جراح انجام شود.

کنترل فعالیت های روزانه راهکاری ساده برای کاهش عوارض جراحی بینی

کنترل فعالیت های روزانه راهکاری ساده برای کاهش عوارض جراحی بینی

فعالیت های روزانه فرد و کار هایی که انجام می دهد بخصوص حالتی که سر در آن قرار خواهد گرفت بسیار مهم می باشد. یکی از اثربخش ترین راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی حداقل تا یک هفته اجتناب از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت است. میزان استراحت باید به اندازه کافی باشد. در واقع ضروریست که فعالیت ها برای جلوگیری از خونریزی محدود شود.

پیاده روی آرام و دیدار با دوستان برای تحرک مورد نیاز بدن، بهتر شدن حالات روحی و بهبودی سریع تر بسیار عالیست، اما از همه فعالیت های شدید باید اجتناب نمود. بدن شما از انرژی قابل توجهی برای جراحی استفاده می کند. اگر استراحت نکنید، ممکن است زمان بازیابی خود را افزایش دهید!


نکات مرتبط با راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

متدهای جراحی بینی

برای انجام عمل زیبایی بینی دو تکنیک یا روش وجود دارد:

رینوپلاستی بسته

در این متد از جراحی زیبایی عملیات جراحی از داخل سوراخ های بینی انجام می شود و روی سطح پوست برشی اتفاق نمی افتد و همچنین دیواره ی بین دو سوراخ بینی که به آن کلوملا گفته می شود دست نمی خورد ونیازی به برش آن نمی باشد این متد از جراحی زیبایی بیشتر مناسب بینی هایی است که گوشتی هستند و یا بینی هایی که تغییرات زیادی برایشان پیش بینی نمی شود.

رینوپلاستی باز

در این روش بر روی پوست کلوملا یک برش ایجاد می شود، در صورت لزوم این برش در قسمت پایین پره های بینی یعنی زیر بینی نیز انجام می شود و پوست بینی بالا داده می شود و جراح می تواند تغییرات لازم را بر روی اسکلت بینی اعمال کند سپس پوست روی بینی سر جای خود برگردانده و بخیه می شود.


کدام متد جراحی بینی بهتر است

این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسب تراست. بعضی پزشک ها در روش رینو پلاستی بسته تبهر بیشتری دارند تا روش باز و بعضی دیگر بلعکس، از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونه ای باشد که یک روش برای شما مناسب تر از روش دیگر باشد اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبهر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد اما می توان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ساعات پذیرش حضوری
شنبه
15 الی 19
یکشنبه
15 الی 19
دوشنبه
15 الی 19
سه شنبه
15 الی 19
چهارشنبه
15 الی 19
پنج شنبه
تعطیل
جمعه
تعطیل
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر