راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

قرار دادن تمامی سوابق پزشکی در اختیار پزشک معالج

امروزه رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی هایی می باشد که در بین قشر جوان جامعه به وفور قابل مشاهده است. این جراحی نیز ممکن است همانند بسیاری از جراحی های دیگر با یکسری عوارض احتمالی همراه باشد. آشنا بودن با راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی از جمله: مراقبت های دارویی و پزشکی، قرار گرفتن سر در وضعیت مناسب، کنترل فعالیت های روزانه و... برای افردی قصد جراحی بینی دارند بسیار مفید خواهد بود.

قرار دادن تمامی سوابق پزشکی در اختیار پزشک معالج

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین راهکارهای کاهش عوارض جراحی بینی، آگاه بودن پزشک معالج از وضعیت کامل بیمار و داروهای مصرفی وی می‌باشد. این امر موجب خواهد شد تا در صورت نیاز از مصرف برخی از داروها قبل و یا بعد از عمل جلوگیری شود و یا سطح مصرف برخی از آن‌ها تغییر کند.

کاهش عوارض جراحی بینی با مراقبت های دارویی

کاهش عوارض جراحی بینی با مراقبت‌های دارویی

به طور معمول برای کاهش درد و تورم، پزشکان ممکن است داروهایی را تجویز ‌کنند که بیمار حتما باید آن‌ها را در زمان مناسب و به موقع مورد استفاده قرار دهد تا اثرات لازم را نمایان کرده و در تسریع روند بهبودی درمان موثر واقع شوند.

اهمیت به قرار گرفتن سر در وضعیت متناسب

اهمیت قرار گرفتن سر در وضعیت مناسب برای کاهش عوارض جراحی بینی

ورم و کبودی بینی و زیر چشم از جمله شایع‌ترین عارضه‌هایی است که در جراحی بینی به چشم می‌خورد. حالت قرارگیری یا وضعیت سر در زاویه مناسب کمک شایانی به رفع این عارضه خواهد کرد و از مهم‌ترین راهکارهای کاهش عوارض جراحی بینی است. اکثر پزشکان زاویه 30 تا 45 درجه را برای قرار گرفتن سر بعد از جراحی بینی پیشنهاد می‌کنند که نقش مثبتی در گردش خون نیز خواهد داشت.

رژیم غذایی سالم از عوارض جراحی بینی

با داشتن رژیم غذایی سالم از عوارض جراحی بینی بکاهید

رژیم غذایی سالم و مناسب یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای کاهش عوارض جراحی بینی است که به فرد کمک می‌کند تا سریع‌تر به حالت نرمال بازگردد. هر گونه نوشیدنی الکلی و مصرف دخانیات باید به صورت کامل از زندگی روزانه بیمار حذف شود. مصرف غذاهای ارگانیک و طبیعی و همچنین نوشیدن مایعات و آب فراوان نقش موثری در افزایش سرعت بهبودی فرد دارد و بدن در دوره بهبودی باید از آب کافی برخوردار باشد.

راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

مصرف کالری، پروتئین، انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی

بدن بیمار نیاز به انرژی زیادی برای ترمیم زخم و بازسازی بافت‌ها دارد. از طرفی کمبود پروتئین باعث دیرتر التیام یافتن و کاهش سرعت بهبودی خواهد شد. مصرف سدیم نیز باید کنترل شده باشد تا مانع ایجاد تورم شود.

ترکیبات مغذی مهم برای درمان شامل ویتامین C، ویتامین A، ویتامین B، روی و آهن می‌باشد. همچنین مواد غذایی نظیر مرکبات، گوجه فرنگی، کلم بروکلی، سبزیجات با برگ سبز تیره، سبزیجات نارنجی یا زرد و غلات غنی شده بهتر است در رژیم غذایی بیمار مورد استفاده قرار گیرد.

کاهش عوارض جراحی بینی با نداشتن استرس

آیا می‌دانید یکی از راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی نداشتن استرس است؟

دوستان، خانواده و همکاران بیمار می‌توانند در کاهش عوارض جراحی بینی نقش موثری داشته باشند. آن‌ها باید اهمیت زیادی به استراحت و آرامش فرد بدهند. بهتر است هشدار تلفن همراه نیز تنظیم شود تا بیمار فقط مواردی را که لازم است، دریافت نماید و تا جای ممکن دچار استرس و تنش نشود.

کاهش عوارض جراحی بینی با استفاده از کمپرس آب سرد

به‌کارگیری کمپرس آب سرد یکی دیگر از راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی است. این شیوه میزان درد را به کمترین حد می‌رساند. تنها یک بار به‌کارگیری این روش سبب التیام درد نخواهد شد و در طول روز باید چندین بار این کار را به مدت 20 دقیقه انجام داد. توجه کنید که این روش حتما باید با نظر جراح انجام شود.

کنترل فعالیت های روزانه راهکاری ساده برای کاهش عوارض جراحی بینی

کنترل فعالیت‌های روزانه راه‌کاری ساده برای کاهش عوارض جراحی بینی

فعالیت‌های روزانه فرد و کارهایی که انجام می‌دهد به‌خصوص حالتی که سر در آن قرار خواهد گرفت، بسیار مهم است. یکی از اثربخش‌ترین راه‌کارهای کاهش عوارض جراحی بینی حداقل تا یک هفته اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های سخت است. میزان استراحت باید به اندازه کافی باشد. در واقع ضروری است که تا جایی که ممکن است فعالیت‌های فرد به منظور جلوگیری از خونریزی محدود شود.

پیاده‌روی آرام و دیدار با دوستان برای تحرک مورد نیاز بدن، بهتر شدن حالات روحی و بهبودی سریع‌تر بسیار خوب است، اما از همه فعالیت‌های شدید باید اجتناب نمود. بدن شما از انرژی قابل توجهی برای جراحی استفاده می‌کند؛ پس اگر استراحت نکنید، ممکن است زمان بهبودی خود را افزایش دهید.


نکات مرتبط با راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می‌گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌سازند. در این روش می‌توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می‌شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ‌های بینی در داخل بینی انجام می‌شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می‌کند. اصطلاحاً به این روش جراحی سرپایی می گویند.

کدام متد جراحی بینی بهتر است

این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسب‌تر است. بعضی پزشک‌ها در روش رینوپلاستی بسته تبحر بیشتری دارند تا روش باز و بعضی دیگر بلعکس. از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونه‌ای باشد که یک روش برای شما مناسب‌تر از روش دیگر باشد، اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبحر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد. می‌توان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است.

مشاوره جراحی بینی

سامانه پشتیبانی

سامانه پاسخویی

تلگرام و ایمیل
[24 ساعته]
0937 204 7031
info@tarahteb.com
سامانه نوبت دهی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500

ارسال RFP

با ما در تماس باشید

در شبکه های اجتماعی
[24 ساعته]
Instagram
Telegram
Facebook
Aparat
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
مشاوره تلفنی