تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس طراح طب

تزریق ژل و فیلر یکی از بهترین و موثرترین روش های افزایش جذابیت چهره و جوانسازی و زیبا سازی چهره می باشد. اما آیا بهترین راه برای افزایش زیبایی تزریق ژل است؟ پیش از انجام تزریق ژل حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

بر اساس گزارش های رسمی و ارائه شده، افراد بسیاری برای از بین بردن چین و چروک، حجم دهی و فرم دهی صورت و متقارن سازی صورت، به دنبال بهترین راه حل ها هستند که در این میان تزریق ژل نیز یکی از روش های رایج و متداول است. اما پیرامون این روش حرف های ضد و نقیض زیادی وجود دارد که موجب نگرانی افراد می شود.

ترس تزریق ژل و بوتاکس و عوارض

اگر شما هم برای تزریق ژل دچار شک و تردید هستید، قبل از تصمیم و اقدام به تزریق، باید بدانید کدام ژل برای پوست شما مناسب و هرکدام چه مزایا و معایبی دارند تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. با ما همراه باشید تا با مزایا و معایب انواع ژل و روش های تزریق ژل بیشتر آشنا شوید. با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که نباید به راحتی تزریق ژل را به هر فرد مبتدی بسپارید و بهتر است به جای انجام این کار توسط افرادی غیر از پزشک یا حتی پزشکان مبتدی در آرایشگاه ها یا سایر مراکز نا معتبر، توسط متخصصان پوست و مو در مراکز معتبر وزارت بهداشت انجام شود.

ژل ها و فیلرهای زیبایی در چه نواحی از صورت قابلیت تزریق شدن دارند؟

تزریق ژل صرفاً جنبه زیبایی ندارد، بلکه در برخی موارد به دلیل وجود ناهنجاری های فک و چانه و نامتقارنی صورت توصیه می شود متقاضی با هزینه کمتری، با استفاده از ژل عیوب را برطرف کند.

به طور کلی تزریق ژل برای بر طرف کردن چین و چروک صورت و زیر چشم، فرم دهی چانه و فک، افزایش حجم لب، بر طرف کردن خطوط خنده، فرم دهی گونه، رفع خط اخم و تزریق شقیقه گونه انجام می شود.

ترس تزریق ژل و بوتاکس و عوارض

اما چرا برخی از متقاضیان تزریق ژل از نتیجه تغییرات رضایت کافی را ندارند و حتی در نگاه سایر افراد، جذابیت چهره آن ها کمتر شده است؟ تزریق توسط افراد کم تجربه یا غیر پزشک، مراکز نامعتبر، عدم استفاده از مواد درجه یک و مجاز وزارت بهداشت و یا عدم تصور یکسان پزشک و متقاضی از نتیجه تزریق، می تواند از مهمترین عوامل نارضایتی زیباجویان و متقاضیان تزریق ژل و بوتاکس محسوب شود.

آیا تزریق ژل خطرناک است؟

معمولاً با افرادی درصفحات مجازی و یا در واقعیت روبه رو شده ایم که از تزریق ژل پشیمان هستند و چهره آن ها فرم نامطلوبی گرفته است. آیا شانس این افراد موجب شده که نتیجه تزریق ژل برای آن ها رضایت بخش نباشد و موجب آسیب به بافت پوستی آن ها شده باشد، و یا عوامل دیگری باعث این امر شده است؟

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
تزریق ژل و بوتاکس موفق

یکی از انواع ژل های مخرب که عوارض غیر قابل جبرانی را به همراه داشتند، ژل های دائمی بودند که در ابتدا طرفداران بسیاری داشت اما رفته رفته با بوجود آمدن مشکلاتی نظیر ورم کردن ناحیه تزریق شده، جابه جایی ژل و ... این نوع از ژل به نوعی منسوخ شد.

حدوداً 20 سال پیش ژل های دائمی با نام تجاری پاژ مورد استفاده قرار می گرفت. این نوع ژل آثار مخربی رو به همراه خود داشت تا جایی که هم افرادی که تزریق ژل انجام داده بودند از نتیجه تغییرات رضایت نداشتند و هم ظاهر آن ها موجب ترس سایر افراد و ذهنیت بد نسبت به تزریق ژل شده بود. به همین دلیل در حال حاضرنیز زمانی که صحبت از تزریق ژل می شود، برخی افراد با ذهنیت قبلی نسبت به این کار واکنش نشان می دهند.

بعد از گذشت دو سال از تزریق ژل های دائمی یا همان ژل پاژ، بدن افراد نسبت به ژل واکنش نشان می داد و موجب می شد ژل به صورت کپسوله مانند به عنوان جسمی خارجی در بدن تشخیص داده شود. این امر موجب تغییر شکل یا جا به جایی ژل و در نتیجه نارضایتی افراد شده بود. در برخی موارد نیز ممکن بود به علت تحریک ناحیه تزریق شده، محل تزریق آبسه کند و جای آن خالی و گود شود. بعد از گذشت مدت زمانی به دلیل عوارض جانبی بسیاری که تزریق ژل داشت، استفاده از آن ممنوع و تولید آن متوقف شد.

محلول hydrochloric acid

بعد از ممنوعیت استفاده از ژل های دائمی، نسل جدیدی از ژل های زیبایی با قابلیت ماندگاری موقت تولید شد که عوارض چندانی نداشتند. ژل های کلاژنی مدت زمان کوتاهی در بازار موجود بودند اما با آمدن ژل های هیالورونیک اسید، تقریباً عوارض تزریق ژل کاملاً از بین رفت. این نوع ژل بر اساس بافت آبرسان پوست و اسید هیالورونیک موجود در بدن ساخته شده است که قابلیت ماندگاری آن از 6 ماه تا 4 سال می باشد.

پیشنهاد مطلب : خطرات تزریق ژل

بزرگترین ویژگی ژل های هیالورونیک اسید ضمن نداشتن عوارض، وجود حلال آن با اسم هیالورونیداز می باشد که هر زمان متقاضی از نتیجه راضی نباشد، می تواند با استفاده از حلال آن به راحتی و بعد از گذشت چند ساعت اثر تزریق ژل تماماً از بین برود.

بنابراین پیش از تزریق ژل برای دریافت نتیجه ای مطلوب و مطمئن، با متخصص پوست مشاوره انجام دهید و در انتخاب نوع ژل دقت نمایید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

عوارض تزریق ژل چیست؟

عوارض تزریق ژل کاملاً به نوع ژل و نوع تزریق آن بازمی گردد. به همین دلیل توصیه می شود این امر حتماً در مراکز مجاز تحت نظر وزارت بهداشت انجام شود تا از احتمال بروز عفونت در محل تزریق جلوگیری شود.

تزریق ژل لب

اما یکی از بزرگترین عوارض تزریق ژل که مستقیماً به کیفیت ژل بازمی گردد، واکنش آن با پوست و بافت بدن به علت کیفیت پایین یا غیر استاندارد بودن آن است که گاهاً منجر به تورم پوستی یا گلوله گلوله شدن محل تزریق می شود. به همین دلیل حق طبیعی شماست که از پزشک خود جنس و مارک ژل را بپرسید و اگر دارای مجوز وزارت بهداشت است با اطمینان تزریق را انجام دهید.

تزریق ژل در چه مواردی توصیه می شود؟

با توجه به هزینه کم و غیردائمی بودن تزریق ژل، استفاده از آن برای اصلاح فرم چهره و جوانسازی صورت استفاده بسیاری دارد. فرم دهی چانه، زاویه سازی فک، برجسته سازی لب و گونه، رفع خط اخم اطراف چشم و رفع خط لبخند از جمله مواردی است که به کمترین هزینه و بهترین نتیجه با تزریق ژل اصلاح می شود.

محل تزریق ژل

ژل های تزریقی چگونه موجب صافی و شادابی پوست می شوند؟

امروزه برای بهبود نتیجه و اثر تزریق ژل از مکانیزم شبیه سازی بافت طبیعی پوست استفاده شده است. به همین دلیل تزریق ژل با رعایت موارد استاندارد، عوارضی ندارد. در بافت پوستی بدن انسان، فضای بین الیاف کلاژن و الاستین با اسید هیالورونیک پر شده است. هیالورونیک اسید نگه دارنده حجم آب در زیر پوست است که رفته رفته با افزایش سن و کاهش هیالورونیک اسید در زیر پوست، طراوت و شادابی پوست کاهش می یابد. بنابراین با کاهش حجم بافت آبدار پوستی، چین وچروک پوست و گودی در برخی نواحی صورت مانند زیر چشم افزایش می یابد.

پیری و چروک پوست

بنابراین با تزریق ژل هیالورونیک اسید می توان تا حدودی چین و چروک پوستی را از بین برد و شادابی و طراوت پوست را بهبود بخشید. با این کار شبیه سازی مکانیزم طبیعی بافت پوست انجام می شود و عوارضی به همراه نخواهد داشت.

پوست شاداب در تزریق ژل و بوتاکس

انواع ژل های هیالورونیک اسید

هرچند که عموماً تمامی ژل های موجود در بازار از نوع هیالورونیک اسید می باشند، اما انواع گوناگونی از آن ها وجود دارند که به ساختار مولکولی آن ها باز می گردد. به همین علت باید تزریق ژل توسط پزشکان با تجربه انجام گردد. زیرا برخی از ژل ها مناسب برای مناطقی با عمق کم مانند زیر چشم می باشند که استفاده از آن به عنوان ژل لب یا ژل حجم دهنده گونه کارآمد نمی باشد.

علاوه بر نوع ژل، محل و نحوه تزریق نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال برخی از ژل ها باید در نواحی سطحی پوست تزریق شوند و برخی دیگر نیز باید در عمق بافت پوستی و روی استخوان تزریق شود.

محل های تزریق ژل و بوتاکس به تفکیک

ژل های ریزمولکول هیالورونیک اسید به منظور تزریق در مناطق سطحی پوست مانند زیر چشم مناسب می باشند. اما برای حجم دهی و فرم دهی لب از ژل های هیالورونیک اسید با ابعاد مولکولی متوسط استفاده می شود. هرچند که این مورد نیز خود انواع گوناگونی دارد. به طور مثال برای فرم دهی لب به صورت طبیعی یا حجم دهی لب و برجسته سازی آن، محل تزریق و نوع ژل متفاوت می باشد. ژل های درشت مولکول نیز که در عمق بافت پوست تزریق می شوند، بیشتر در مواردی که باید خط پوستی پر شود مانند پرکردن خط اخم یا لبخند؛ یا حجم دهی زیاد باشد، مانند زاویه سازی فک یا فرم دهی گونه و چانه استفاده می شوند.

ماندگاری ژل به چه عواملی وابسته است؟

ماندگاری و دوام ژل های تزریقی در درجه اول به کیفیت ژل وابسته است، اما نحوه تزریق و بافت پوستی خود متقاضی نیز موثر است. عموماً ژل ها دارای ماندگاری بین 6 ماه الی 4 سال می باشند که این مدت زمان می تواند از فردی به فرد دیگر با توجه به نحوه و محل تزریق، بافت پوستی و نوع ژل متفاوت باشد.

ماندگاری ژل و بوتاکس

برای متقاضیان تزریق ژل این سوال وجود دارد که منظور از ماندگاری ژل به مدت 1 سال به چه منظوری است؟ آیا ژل تا مدت 1 سال همانند روز اول روی چهره فرد می ماند؟ باید در پاسخ به این دسته از زیباجویان گفت، ماندگاری مطلوب ژل حدودا 70 درصد مدت زمان مطرح شده است. به طور مثال در تزریق ژل با ماندگاری 1 ساله، اثر ژل حدودا تا 9 ماه ماندگاری مطلوبی وجود دارد و کم کم اثر آن کاهش یافته و تا پایان 1 سال تمامی اثرات آن از بین می رود.

ژل های ارزان؛ خوب یا بد؟

معمولاً سوال و نگرانی متقاضیان تزریق ژل در مورد هزینه های انواع ژل به این صورت است که هرچه هزینه ژل بیشتر باشد، کیفیت آن بالاتر است و تزریق ژل با هزینه پایین، دردسرهایی برای وی به همراه خواهد داشت. اما آیا این تفکر صحیح است؟

ژل ارزان و خوب

به طور کلی برندهای معتبری که مورد تایید وزارت بهداشت هستند دارای استاندارد و کیفیت مناسبی هستند. اما تفاوت هزینه مربوط به دوام، ماندگاری ژل، برند و کشور سازنده می باشد که با افزایش هزینه، میزان ماندگاری افزایش خواهد یافت. بنابراین از تزریق ژل مورد تایید وزارت بهداشت با هزینه پایین هراسی نداشته باشید و با اطمینان تصمیم گیری کنید.

تزریق ژل با آمپول مخصوص

البته در نظر داشته باشید ماندگاری متفاوت علاوه بر دوام باقی ماندن اثر وابسته به محل تزریق نیز می باشد. به طور مثال گاهاً پیشنهاد می شود برای از بین بردن خطوط دور چشم از ژل هایی با دوام 2 ساله استفاده شود اما برای برجسته سازی لب، می توان از ژل هایی با حداقل ماندگاری 6 ماهه نیز استفاده کرد.

بهترین روش تزریق ژل کدام است؟

روش های تزریق ژل وابسته به نظر متخصص زیبایی می تواند متفاوت باشد. تفاوت عملکرد در تزریق ژل می تواند تا حدودا چند ماهی روی ماندگاری ژل موثر باشد. همچنین نحوه تزریق می-تواند بر نوع فرم دهی و شکل پذیری چهره موثر باشد. محل و نوع تزریق با تشخیص پزشک انجام می شود به همین دلیل می تواند نتایج متفاوتی را به همراه داشته باشد.

تزریق ژل در نواحی مختلف صورت

به طور مثال با تزریق 2 واحد ژل در چانه ممکن است فرم چانه تیز و اصطلاحاً وی شکل (V-Shape) شود اما تزریق همان حجم ژل توسط پزشکی دیگر منجر به گرد شدن و پخش شدن ژل در گرداگرد چانه شود و اصطلاحاً فرم یو شکل (U-Shape) را به همراه داشته باشد. بنابراین باید راهی را انتخاب کرد که هم متقاضی بداند کدام فرم تغییرات برای چهره او مناسب است و هم اینکه پزشک از خواسته دقیق متقاضی آگاه باشد. که امروزه با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های تصویر برداری و مدل سازی سه بعدی این امر امکان پذیر شده است.

طراحی سه بعدی چه کمکی در تزریق ژل می کند؟

استفاده از اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی نقطه عطفی در امر پزشکی و مهندسی است که توانسته با ایجاد تعامل فکری بین پزشک و متقاضی و نمایش تغییرات فرم ایده آل چهره متناسب با نظر متقاضی، رضایت زیباجویان و مراجعه کنندگان تزریق ژل را افزایش دهد.

اسکن سه بعدی در تزریق ژل و بوتاکس

با استفاده از این روش، مراجعه کننده پیش از تزریق ژل می تواند مدل سه بعدی چهره خود را مشاهده کند. با این کار می تواند تمامی تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی عملی سازد.

با استفاده از این تکنولوژی، علاوه بر آن که متقاضی می تواند هرآنچه که در ذهن خود فکر می کند را به صورت سه بعدی مشاهده کند، می تواند ایده آل ترین فرم چهره که حداکثر جذابیت را برای چهره وی دارد را متناسب با نسبت های طلایی چهره مشاهده کند. به طور مثال فرد متقاضی با تصور تزریق ژل لب اقدام به تزریق ژل می نماید. اما با استفاده از طراحی سه بعدی متوجه می-شود با تزریق و فرم دهی چانه نتیجه مطلوب تری خواهد داشت. بنابراین به جای تزریق ژل لب می تواند با انتخاب صحیح، برای چانه اقدام به تزریق ژل نماید.

اسکن سه بعدی، طراحی سه بعدی و نسبت طلایی چهره

علت جذابیت چهره بعضی افراد چیست؟! چگونه برخی افراد چهره جذاب و زیبایی دارند که نظر افراد را به خود جلب می کند؟! چرا بینی یا چشمان شخصی در عین زیبایی، جذابیت کافی را ندارد؟! تا به حال به پاسخ این سوالات فکر کردید؟!!

زیبایی پس از تزریق ژل

مهمترین عامل در زیبایی و جذابیت چهره، تناسب بین اجزای چهره است. به همین دلیل گاهاً فردی دارای بینی خوش فرم، لب و گونه های برجسته و ... می باشد اما چهره آن جذابیت کافی را ندارد و علت اصلی آن عدم هماهنگی و تناسب اجزای چهره با یکدیگر می باشد. دومین عامل موثر در میزان جذابیت چهره، تقارن صورت است. هرچه چهره متقارن تر باشد، میزان جذابیت و هماهنگی اجزای چهره بهتر دیده می شود.

اسکن سه بعدی در آنالیز صورت

با استفاده از تکنولوژی اسکن و طراحی سه بعدی می توانید چهره خود را به صورت مجازی مشاهده کنید. طراحی چهره بر اساس نظر و خواسته شما و زیر نظر پزشک انجام می پذیرد. اما در صورتی که بخواهید می توانید چهره ایده آل خود را بنابر تناسب اجزای چهره و نسبت های طلایی چهره مشاهده نمایید. در نسبت های طلایی چهره شما می توانید نواقص چهره خود را مشاهده و تغییرات مورد نیاز چهره خود را ببینید و مشاهده کنید دقیقاً چهره شما نیاز به چه تغییراتی دارد. بنابراین تغییرات لازم و تزریق ژل در راستای رسیدن به بهترین و ایده آل ترین فرم چهره برای شما اعمال خواهد شد.

پیشنهاد مطلب : عوارض تزریق ژل

چه افرادی برای تزریق ژل منع پزشکی دارند؟

تزریق ژل به جز موارد زیر برای افراد منع پزشکی نخواهد داشت:

  • زنان باردار یا شیرده
  • افراد دیابتی که مجبور به تزریق انسولین هستند
  • افرادی با سابقه آسم و مشکلات تنفسی
  • افرادی با سابقه مشکلات قلبی و عروقی که داروی آسپرین یا پلاویکس مصرف می کنند.
  • افرادی که دچار کمبود پلاکت خون هستند.
  • افراد با سابقه سکته مغزی

آیا پیش از تزریق ژل نیاز به مصرف دارویی هست؟

ترجیحاً یک هفته قبل از تزریق ژل، از مصرف داروهایی که حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن و ضد التهاب یا روغن ماهی باشد، پرهیز نمایید.

مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل

اگر تزریق ژل را در مراکز معتبر تحت نظر وزارت بهداشت و با نظر متخصص انجام داده اید، نگران عوارض یا مراقبت خاصی بعد از تزریق ژل نباشید. تنها کافیست تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل، محل آن را با آب شست و شو ندهید. ممکن است تا بعد از 48 ساعت محل تزریق قرمز و متورم باشد، نگران نباشید و به آن دست نزنید. از کمپرس سرد یا گرم نیز پرهیز کنید و تا 48 ساعت از حمام و سونا استفاده ننمایید.


نکات مرتبط با تزریق ژل و بوتاکس

عوارض و خطرات تزریق ژل

یکی از انواع ژل‌های مخرب که عوارض غیر قابل جبرانی را به همراه داشتند، ژل‌های دائمی بودند که در ابتدا طرفداران بسیاری داشت اما رفته رفته با به‌ وجود آمدن مشکلاتی نظیر ورم کردن ناحیه تزریق شده، جابه‌جایی ژل و ... این نوع از ژل‌ها به نوعی منسوخ شدند.

حدوداً 20 سال پیش ژل‌های دائمی با نام تجاری پاژ مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این نوع ژل‌ها آثار مخربی رو به همراه خود داشت تا جایی که هم افرادی که تزریق ژل انجام داده بودند از نتیجه تغییرات رضایت نداشتند و هم ظاهر آن‌ها موجب ترس سایر افراد و ذهنیت بد نسبت به تزریق ژل شده بود. به همین دلیل در حال حاضر نیز زمانی که صحبت از تزریق ژل می‌شود، برخی افراد با ذهنیت قبلی نسبت به این کار واکنش نشان می‌دهند.

بعد از گذشت دو سال از تزریق ژل‌های دائمی یا همان ژل پاژ، بدن افراد نسبت به این ژل‌ها واکنش نشان می‌داد و موجب می‌شد ژل به عنوان جسمی خارجی در بدن تشخیص داده شود. این امر موجب تغییر شکل یا جابه‌جایی ژل و در نتیجه نارضایتی افراد شده بود. در برخی موارد نیز ممکن بود به علت تحریک ناحیه تزریق شده، محل تزریق آبسه کند و جای آن خالی و گود شود. بعد از گذشت مدتی به دلیل عوارض جانبی بسیاری که این ژل‌ها داشتند، استفاده از آن‌ها ممنوع و تولیدشان متوقف شد.

بعد از ممنوعیت استفاده از ژل‌های دائمی، نسل جدیدی از ژل‌ها با قابلیت ماندگاری موقت تولید شد که عوارض چندانی نداشتند. نوعی از این ژل‌ها، به نام ژل‌های کلاژنی، مدت زمان کوتاهی در بازار موجود بودند، اما با آمدن ژل‌های هیالورونیک اسید، تقریباً عوارض تزریق ژل کاملاً از بین رفت. این نوع از ژل‌ها بر اساس بافت آب‌رسان پوست و اسید هیالورونیک موجود در بدن ساخته شده‌اند که قابلیت ماندگاری آن‌ها از 6 ماه تا 4 سال می باشد.

بزرگ‌ترین ویژگی ژلهای هیالورونیک اسید ضمن نداشتن عوارض، وجود حلال آن‌ها با اسم هیالورونیداز است که هر زمان متقاضی از نتیجه راضی نباشد، می تواند با استفاده از حلال به راحتی و بعد از گذشت چند ساعت اثر تزریق ژل را به صورت کامل از بین ببرد.

بنابراین پیش از تزریق ژل برای دریافت نتیجه مطلوب و مطمئن، با متخصص پوست مشاوره انجام دهید و در انتخاب نوع ژل دقت نمایید.

طراحی سه بعدی بینی

پس از آنکه اسکن سه بعدی از چهره فرد انجام شد، مراجعه کننده جراحی بینی طی یک جلسه مشاوره، به همراه جراح می‌تواند تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی بر روی چهره اعمال کند.

در درجه اول با استفاده از طراحی سه بعدی، جراح از دیدگاه و سلیقه بیمار خود آگاهی کامل پیدا می‌کند و در درجه دوم متقاضی می تواند تمامی تصورهای ذهنی خود را مشاهده کند و بتواند پیش از جراحی بینی، چهره ایده‌آل خود را مشاهده کند. اما این سوال مطرح خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند در حین جراحی به قول خود عمل کند و بینی را مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده، جراحی کند. تکنولوژی اسکن سه بعدی نقطه عطفی محسوب می‌شود که جراح با استفاده از آن می‌تواند بینی را مطابق با خواسته متقاضی، جراحی کند.

نسبت‌های طلایی بین اجزای صورت

در صورت‌های زیبا، یک نسبت طلایی بین اجزای مختلف چهره وجود دارد که دانشمندان این نسبت را در بسیاری از اجزای زیبای طبیعت مانند گلبرگ‌های گل‌ها، بدن پرندگان، اجزای بدن حشرات و حتی استخوان بندی انگشتان دست کشف کرده‌اند. این عدد 1/618 است. بر این اساس در چهره‌های زیبا و ایده‌آل این نسبت طلایی در بین خطوط طولی، عرضی و عمودی صورت وجود دارد.

در خطوط عمودی، این نسبت بین فاصله خط رویش موها تا قاعده بینی به فاصله قاعده بینی تا زیر چانه دیده می‌شود. همچنین فاصله خط اتصال دهنده دو مردمک تا خط بین دو لب به فاصله خط بین دو لب تا زیر چانه نیز از این نسبت پیروی می‌کند. در اجزای افقی صورت‌های متناسب هم این نسبت می‌درخشد. مثلا اگر شما چهره‌ای ایده آل داشته باشید نسبت عرض لب‌های شما به عرض بینی شما به همین مقدار است. برای بررسی این نسبت‌ها می‌توانید یک عکس تمام رخ از خودتان بگیرید و سپس این خطوط را روی آن بکشید و با یک خط کش آنها را اندازه گیری کرده و با هم مقایسه کنید.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی