مشاهده نسخه کامل این صفحه

خطرات تزریق ژل

معمولاً با افرادی درصفحات مجازی و یا در واقعیت روبه رو شده ایم که از تزریق ژل پشیمان هستند و چهره آن ها فرم نامطلوبی گرفته است. آیا شانس این افراد موجب شده که نتیجه تزریق ژل برای آن ها رضایت بخش نباشد و موجب آسیب به بافت پوستی آن ها شده باشد، و یا عوامل دیگری باعث این امر شده است؟

یکی از انواع ژل های مخرب که عوارض غیر قابل جبرانی را به همراه داشتند، ژل های دائمی بودند که در ابتدا طرفداران بسیاری داشت اما رفته رفته با بوجود آمدن مشکلاتی نظیر ورم کردن ناحیه تزریق شده، جابه جایی ژل و ... این نوع از ژل به نوعی منسوخ شد.

حدوداً 20 سال پیش ژل های دائمی با نام تجاری پاژ مورد استفاده قرار می گرفت. این نوع ژل آثار مخربی رو به همراه خود داشت تا جایی که هم افرادی که تزریق ژل انجام داده بودند از نتیجه تغییرات رضایت نداشتند و هم ظاهر آن ها موجب ترس سایر افراد و ذهنیت بد نسبت به تزریق ژل شده بود. به همین دلیل در حال حاضرنیز زمانی که صحبت از تزریق ژل می شود، برخی افراد با ذهنیت قبلی نسبت به این کار واکنش نشان می دهند.

پیشنهاد مطلب : عوارض تزریق ژل

بعد از گذشت دو سال از تزریق ژل های دائمی یا همان ژل پاژ، بدن افراد نسبت به ژل واکنش نشان می داد و موجب می شد ژل به صورت کپسوله مانند به عنوان جسمی خارجی در بدن تشخیص داده شود. این امر موجب تغییر شکل یا جا به جایی ژل و در نتیجه نارضایتی افراد شده بود. در برخی موارد نیز ممکن بود به علت تحریک ناحیه تزریق شده، محل تزریق آبسه کند و جای آن خالی و گود شود. بعد از گذشت مدت زمانی به دلیل عوارض جانبی بسیاری که تزریق ژل داشت، استفاده از آن ممنوع و تولید آن متوقف شد.

بعد از ممنوعیت استفاده از ژل های دائمی، نسل جدیدی از ژل های زیبایی با قابلیت ماندگاری موقت تولید شد که عوارض چندانی نداشتند. ژل های کلاژنی مدت زمان کوتاهی در بازار موجود بودند اما با آمدن ژل های هیالورونیک اسید، تقریباً عوارض تزریق ژل کاملاً از بین رفت. این نوع ژل بر اساس بافت آبرسان پوست و اسید هیالورونیک موجود در بدن ساخته شده است که قابلیت ماندگاری آن از 6 ماه تا 4 سال می باشد.

بزرگترین ویژگی ژل های هیالورونیک اسید ضمن نداشتن عوارض، وجود حلال آن با اسم هیالورونیداز می باشد که هر زمان متقاضی از نتیجه راضی نباشد، می تواند با استفاده از حلال آن به راحتی و بعد از گذشت چند ساعت اثر تزریق ژل تماماً از بین برود.

بنابراین پیش از تزریق ژل برای دریافت نتیجه ای مطلوب و مطمئن، با متخصص پوست مشاوره انجام دهید و در انتخاب نوع ژل دقت نمایید.

 
مشاوره تلفنی