درد عمل بینی گوشتی بیشتره یا استخوانی؟

درد عمل بینی گوشتی بیشتره یا استخوانی

بسیاری از کسانی که می‌خواهند عمل بینی انجام دهند، این سوال را می‌پرسند که درد عمل بینی گوشتی بیشتر است یا استخوانی؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است که کمی اطلاعات پایه در خصوص بینی استخوانی و گوشتی ارائه دهیم و بعد از آن در خصوص درد عمل بینی و تفاوت درد بین انواع بینی صحبت کنیم. با ما در این مقاله همراه باشید تا به جواب سوال خود برسید.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

بینی من از چه نوعی است؟

اگر شما متقاضی عمل بینی هستید، احتمالا در خصوص نوع بینی خود تحقیق کرده و کمابیش می‌دانید که بینی شما از چه نوعی است؟ برای این که دقیق‌تر با ساختار بینی خود آشنا شوید باید بدانید که بینی استخوانی اصطلاحی است که برای بینی‌هایی به کار برده می‌شود که بافت غضروفی قوی داشته که گاها به شکل برآمدگی و قوز نمود پیدا می‌کند. پوست بینی در این نوع، نازک است که این موضوع در زمان جراحی بسیار کمک کننده خواهد بود. شاید بپرسید که چطور؟ در حین عمل بینی از نوع باز (نوع غالب جراحی بینی)، پوست بینی از ناحیه کنار پره‌های بینی دو برش ظریف خورده و بالا برده می‌شود. بعد از اعمال تغییرات لازم بر ساختارهای زیرین، لازم است که پوست بر ساختار جدید قرار گرفته و در ناحیه کنار پره‌های بینی بخیه شود. حال اگر پوست بینی نازک باشد راحت‌تر بر ساختار جدید بینی می‌نشیند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

از طرف دیگر بینی گوشتی اصطلاحی است که برای بینی‌هایی با پوست ضخیم، غالبا بافت چربی بیشتر و غضروف ضعیف‌تر به کار برده می‌شود. پوست ضخیم در این نوع بینی باعث می‌شود که نتوان تغییرات زیادی بر این نوع بینی اعمال کرد. به همین دلیل جراحان عمل بینی به افراد دارای بینی گوشتی می‌گویند که انتظار تغییرات زیادی نداشته و بهبودی نسبی را برای بینی خود در نظر داشته باشند.

آیا عمل بینی درد داره

آیا عمل بینی درد دارد؟

با توجه به این که بیمار در حین جراحی بینی به طور کامل بیهوش است هیچ دردی احساس نمی‌کند. بعد از به هوش آمدن نیز تحت تاثیر داروهای مسکن و بیهوشی بیمار احساس درد نخواهد داشت. تنها احساس ناخوشایند مربوط به احساس گرفتگی در بینی است که مانند گرفتگی بینی در سرماخوردگی می‌باشد. این که فرد نتواند از بینی نفس بکشد باعث خشک شدن دهان و گلو شده که احساس ناخوشایندی در فرد عمل شده ایجاد می‌کند. در کنار گرفتگی بینی، خستگی و کسالت نیز در چند روز اول بعد از عمل در نتیجه‌ی تاثیر داروی بیهوشی و داروهای مسکن احساس می‌شود. علاوه بر آن خونریزی کمی از بینی در چند روز اول وجود خواهد داشت که برای آن لازم است پانسمان زیر بینی هر چند ساعت تعویض شود. پس در جواب این سوال که آیا عمل بینی درد دارد، باید گفت که این جراحی درد خاصی نداشته و بیشتر از درد، گرفتگی بینی در چند روز اول بعد از جراحی باعث احساس ناخوشایند در بیمار می‌شود که آن هم کمتر از یک هفته به طول می‌انجامد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

درد عمل بینی گوشتی بیشتر است یا استخوانی؟

همان طور که گفته شد عمل جراحی بینی درد خاصی ندارد، پس در جواب این سوال که کدام نوع بینی درد بیشتری دارد، می‌توان گفت عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی تفاوتی از لحاظ درد نداشته و در هر دو درد خاصی احساس نمی‌شود. در بعضی مقالات ممکن است به این نکته اشاره شود که درد بینی استخوانی به دلیل دست‌کاری بیشتر استخوان ممکن است بیشتر باشد، اما باید گفت که درد ناشی از اصلاح استخوان بسیار اندک است و با داروهای مسکن که توسط جراح تجویز می‌شود، برطرف خواهد شد.

عمل بینی استخوانی و گوشتی در زمینه‌های دیگری به جز درد عمل بینی با یکدیگر تفاوت دارند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم. با توجه به ضخامت پوست بینی در بینی‌های گوشتی و سختی قرار گرفتن این نوع پوست بر ساختار جدید بینی، میزان تجمع مایعات بافتی بر زیر پوست بیشتر بوده و تورم بیشتری متوجه این نوع بینی خواهد شد که مدت زمان بیشتری نیز برای بهبودی نیاز دارد. در نتیجه‌ی این تورم، شکل نهایی بینی‌های گوشتی معمولا بعد از یک سال مشخص خواهد شد. البته تغییرات و زیبایی بینی از همان ابتدا به چشم خواهد آمد. از طرف دیگر در بینی استخوانی بافت استخوانی به میزان بیشتری شکسته و دست‌کاری شده که لازم است بعد از جراحی ثبات استخوان حفظ شده تا در ناحیه مشخص شده جوش بخورد. در هر دو نوع جراحی به میزان کمی کبودی در اطراف بینی و زیر چشم ممکن است ایجاد شود که بعد از چند روز با انجام مراقبت‌های بعد از عمل برطرف خواهد شد.

چطور عمل بینی راحت‌ تری داشته باشم

چطور درد کمتری بعد از عمل بینی داشته باشم؟

با توضیحات داده شده بهتر است بپرسیم که چطور عمل بینی راحت‌تری داشته باشم؟ برای این که عمل بینی راحتی داشته باشیم در درجه اول لازم است که جراح خود را با دقت انتخاب کنیم. نمونه کارهای جراح بینی و نظرات کسانی که نزد آن جراح عمل شده‌اند، می‌تواند دید خوبی از مهارت جراح به ما بدهد. در نظر داشته باشید که در خصوص مدت زمان بهبودی و نحوه‌ی تنفس بعد از جراحی پرس و جو کنید.

در مرحله دوم لازم است که یکسری مراقبت‌ها قبل و بعد از جراحی توسط بیمار به طور جدی رعایت شود تا کمترین میزان آسیب متوجه فرد عمل شده شود. توضیحات لازم در خصوص این مراقبت‌ها توسط جراح در اختیار فرد قرار می‌گیرد. البته بعضی موارد مانند کنترل چربی و سایر موارد جزئی ممکن است به بیمار اطلاع داده نشود، اما در سایت طراح طب به کلیه موارد مرتبط با مراقبت‌های عمل بینی پرداخته شده است که با مطالعه آن فرد می‌تواند اطلاعات لازم را برای داشتن یک جراحی راحت به دست آورد. جهت انجام مشاوره عمل بینی از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرد.


نکات مرتبط با درد عمل بینی گوشتی بیشتره یا استخوانی؟

راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

  • قرار دادن تمامی سوابق پزشکی در اختیار پزشک معالج
  • کاهش عوارض جراحی بینی با مراقبت‌های دارویی
  • اهمیت به قرار گرفتن سر در وضعیت متناسب، راهکار اصلی کاهش عوارض جراحی بینی
  • با داشتن رژیم غذایی سالم از عوارض جراحی بینی بکاهید
  • مصرف کالری، پروتئین، انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی
  • آیا می دانید یکی از راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی نداشتن استرس است؟
  • کاهش عوارض جراحی بینی با استفاده از کمپرس آب سرد
  • کنترل فعالیت‌های روزانه راهکاری ساده برای کاهش عوارض جراحی بینی

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی