مشاهده نسخه کامل این صفحه

شش نکته‌ی مهم که باید قبل از مشاوره‌ی عمل بینی بدانید

اگر قصد انجام عمل جراحی زیبایی بینی را دارید، چند مورد مهم وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید تا متوجه شوید آیا کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید یا خیر. ما همچنین چند نکته‌ی مهم در مورد مشاوره با جراح زیبایی بینی به شما می‌گوییم. این نکته را در نظر بگیرید که بسیار مهم است که شما از هر لحاظ کاملاً با جراح خود صادق باشید. جراح از شما در مورد جراحی‌های قبلی، داروهایی که مصرف می‌کنید یا قبلاً مصرف کرده‌اید، آلرژی‌های شناخته شده به داروها یا بیهوشی، مصرف الکل، استعمال دخانیات و مواد مخدر و ... از شما سؤال می‌پرسد. این مسئولیت شماست که اطلاعات صحیح و دقیق را به جراح خود ارائه دهید. عدم صداقت در مورد هر یک از این موارد می‌تواند نتیجه‌ی منفی در پی داشته باشد.

آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستید؟

به شرطی که رشد صورت شما کامل شده باشد و از نظر جسمی سالم باشید، ممکن است شما کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی باشید. در حالت ایده آل شما باید یک فرد غیر سیگاری باشید و اهداف واقع‌گرایانه‌ای را برای بهبود شکل ظاهری خود در ذهن داشته باشید. اگر این شرایط را دارید، در ادامه چند نکته‌ی مهم را در مورد مشاوره‌ی جراحی زیبایی بینی به شما یادآور می‌شویم.

۱. گواهینامه‌های عمومی، آموزش و تجربه‌ی جراحی زیبایی بینی

کاملاً مؤدبانه از جراح بخواهید مدارک آموزش، گواهینامه‌های تخصصی و همچنین تجربه کلی جراحی خود را ارائه دهد. کجا آموزش دیده است، گواهینامه‌های تخصصی او چیست و چند سال سابقه‌ی جراحی زیبایی بینی دارد؟ انواع گواهینامه‌ها برای جراحان پلاستیک وجود دارد؛ بنابراین توصیه می‌شود پس از مشاوره، تحقیقات بیشتری را انجام دهید تا با مدارک جراح انتخابی خود آشنا شوید. همچنین بهتر است با دنبال کردن صفحات اجتماعی جراح در مورد نظرات بیماران وی اطلاعات به دست آورید و ببینید میزان رضایت از کار این جراح چه مقدار است.

۲. سیاست جراح در مورد جراحی ترمیمی بینی

از جراح خود سؤال کنید که در صورتی که نتایج جراحی زیبایی بینی شما با آنچه که مورد انتظار است متفاوت باشد و یا به دلیل عوارض جراحی در نتیجه‌ی جراحی ایراد وجود داشته باشد، سیاست جراح در مورد جراحی ترمیمی بینی شما چیست؟ صحبت کردن در مورد این موضوع مهم است زیرا ممکن است یک جراح در این موارد جراحی ترمیمی را به صورت رایگان و یا با هزینه‌ی کمتری انجام دهد و دیگری این کار را نکند.

۳. تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی

از جراح بخواهید برخی از تکنیک‌هایی را که در جراحی زیبایی بینی به کار می‌برد، توضیح دهد. بهتر است از او بپرسید با توجه به شرایط شما جراحی باز را پیشنهاد می‌کند یا جراحی بسته؟ در جراحی باز پوست بینی در ناحیه‌ی کلوملا برش می‌خورد و پوست از سطح بینی جدا شده و جراح به ساختار بینی شما اشراف کامل دارد. جراحی بسته از طریق سوراخ‌های بینی انجام می‌شود و هیچ برشی در قسمت خارجی بینی وجود نخواهد داشت. جراح زیبایی با توجه به شرایط شما تصمیم می‌گیرد که کدام نوع جراحی برای شما بهتر است. هرکدام از این جراحی‌ها مزایا و معایب مربوط به خود را دارند.

۴. نتیجه‌ی مورد نظر شما از جراحی زیبایی بینی

این موضوع بسیار مهم است که انتظارات منطقی از نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی خود داشته باشید. شما باید این انتظارات را به طور کامل به جراح خود منتقل کنید تا او احتمال این موارد را تأیید کند و یا انتظاراتی را که ممکن است دستیابی به آن محتمل یا حتی ممکن نباشد اصلاح کند. قبل از تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی، با دقت به صحبت‌های جراح گوش دهید و انتظارات خود را بر این اساس تنظیم کنید. همچنین بپرسید چه مشکلی ممکن است در روند جراحی شما رخ دهد و احتمال وقوع آن چقدر است. احتمالاً شما نیز با افرادی روبه‌رو شده‌اید که از نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی خود راضی نیستند. یکی از مهم‌ترین علل ناراضی بودن افراد از نتیجه‌ی جراحی عدم درک متقابل جراح و متقاضی است. امروزه با استفاده از تکنولوژی و علم روز دنیا می‌توان از این مشکل پیشگیری کرد. در مجموعه‌ی طراح طب قبل از جلسه‌ی مشاوره با جراح، یک تصویر سه بعدی از چهره‌ی شما تهیه می‌شود در این تصویر شما می‌توانید چهره‌ی خود را از تمام زوایا ببینید. در جلسه‌ی مشاوره شما می‌توانید تغییرات مورد نظر خود را بر این تصویر سه بعدی اعمال کرده و نتیجه را مشاهده کنید. به این صورت هم شما و هم جراح نتیجه‌ی نهایی جراحی زیبایی بینی را مشاهده می‌کنید و در مورد تغییرات مورد نیاز به توافق می‌رسید.

۵. دوران بهبودی پس از جراحی زیبایی بینی

بهتر است در مورد روند بهبودی خود پس از جراحی زیبایی بینی اطلاعات کافی داشته باشید. از پزشک خود بپرسید آیا روند بهبودی دردناک خواهد بود؟ چه نوع داروهایی لازم است مصرف کنم؟ چه مدت لازم است مدرسه یا کار را ترک کنم؟ از چه فعالیت‌های بدنی و برای چه مدت باید اجتناب کنم؟ آیا باید از مسافرت یا پرواز پرهیز کنم؟ آیا بعد از جراحی مستقیماً می‌توانم از عینک یا لنز استفاده کنم؟ جراح شما برنامه بهبودی و آنچه را که باید در ساعت‌ها، روزها و هفته‌های بعد از جراحی انتظار داشته باشید به شما توضیح می‌دهد. اگر تصمیم به عمل جراحی بینی دارید، بهتر است بدانید که برای اطمینان از به دست آوردن نتیجه‌ی مطلوب باید دستورالعمل‌های جراح خود را کاملاً دقیق انجام دهید. جراح راهنمایی‌های مورد نیاز شما در مورد چگونگی آماده جراحی و همچنین انجام اقدامات پس از عمل جراحی به شما می‌دهد. این لیست شامل دستورالعمل‌های مختلفی در مورد غذا خوردن، آشامیدن و نیازهای خواب قبل از جراحی شما و همچنین داروهای احتمالی است که ممکن است لازم باشد.

۶. عکس‌های قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی

از جراح خود بخواهید عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران خود را به شما نشان دهد و درباره‌ی آن‌ها توضیح دهد. شما با مشاهده تصاویر قبل و بعد از عمل، نکات زیادی در مورد جراحی زیبایی بینی خواهید فهمید و همچنین در مورد جراح خود اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. از او بخواهد نمونه‌هایی را نشان دهد که از نظر شباهت به بینی فعلی و همچنین شباهت به نتیجه مورد انتظار شما نزدیک باشد.


نکات مرتبط با شش نکته‌ی مهم که باید قبل از مشاوره‌ی عمل بینی بدانید

راه حل نگرانی از جراحی بینی

ما مشکل جراحی‌های غیر ضروری را حل کردیم؛ اسکنرهای سه بعدی ما به راحتی به کار می‌آیند، مراجعه کنندگان چهره نهایی خود را میبینند و میتوانند آن را با فکر خود در ذهنشان تطبیق دهند و تصمیم بگیرند. با استفاده از اسکن و طراحی سه بعدی چهره، افراد چهره نهایی بعد از عمل را در تناسب با دیگر اعضای صورت میبینند و در صورت نیاز میتوانند درباره تناسب و تغییر دیگر اعضا هم تصمیمات مناسبی بگیرند. مثلا گاهی فرد متوجه می‌شود که باید به جای جراحی بینی تنها فک خود را تغییر داده و یا تزریق ژل و یا زاویهدار کردن فک انجام دهند.

از طرفی این طراحی ها تبدیل به آنالیزهای مهندسی می‌شوند و جراح به صورت مکتوب می‌داند که چه قولی به فرد داده‌ و می‌داند که از چه ابزاری باید استفاده کند، جراح در اتاق عمل می‌داند که چه تغییری حتی در حد میلی‌متر باید انجام دهد. همچنین برای افزایش دقت جراح ابزاری با عنوان قالب‌های کنترلی جراحی بینی که بر اساس فرم طراحی شده مورد تایید جراح و متقاضی درست شده است، در اختیار جراح قرار می‌گیرند و جراح با قرار دادن قالب‌های کنترلی بر روی بینی در حین عمل متوجه می‌شود که چه تغییراتی را هنوز در بینی اعمال نکرده و جراحی را آن‌قدر ادامه می‌دهد تا تناسب بین قالب‌های کنترلی و بینی برقرار گردد بنابراین جراح اطمینان حاصل می‌کند که به قول خود عمل کرده و همچنین عکس‌هایی از تطابق فرم بینی با قالب‌های کنترلی به متقاضی جراحی ارائه می‌شود تا اطمینان متقاضی از درستی فرآیند جراحی حاصل گردد. قالب‌های کنترلی جراحی ابزاری برای کنترل درستی کار جراح می‌باشد و فرآیند جراحی بر اساس این قالب‌های کنترلی صورت می‌گیرد. همه چیز از قبل برای انجام یک عمل فوق‌العاده آماده است.

ترمیم بینی

عمل دوباره بینی یا رینوپلاستی به منظور اصلاح مشکلاتی که در عمل اول برطرف نشده یا بعد از عمل به وجود آمده، انجام می‌شود.

دلایل نیاز فرد به ترمیم بینی شامل:

- عدم تقارن بین دو طرف بینی
- افتادگی نوک بینی و بازگشت آن به حالت اولیه قبل از عمل
- عدم تقارن سوراخهای بینی
- چسبندگیهای داخل بینی
- دو تیکه شدن تیغه بینی
- رشد غضروف بینی
- فرورفتگیهای ناشی از دستکاریهای غیر استاندارد در جراحی ثانویه بینی
- پهن بودن بینی از رو به رو
- انحراف تیغه بینی
- کجی بینی
- تغییر شکل ناخواسته بینی

طراحی سه بعدی بینی

پس از آنکه اسکن سه بعدی از چهره فرد انجام شد، مراجعه کننده جراحی بینی طی یک جلسه مشاوره، به همراه جراح می‌تواند تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی بر روی چهره اعمال کند.

در درجه اول با استفاده از طراحی سه بعدی، جراح از دیدگاه و سلیقه بیمار خود آگاهی کامل پیدا می‌کند و در درجه دوم متقاضی می تواند تمامی تصورهای ذهنی خود را مشاهده کند و بتواند پیش از جراحی بینی، چهره ایده‌آل خود را مشاهده کند. اما این سوال مطرح خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند در حین جراحی به قول خود عمل کند و بینی را مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده، جراحی کند. تکنولوژی اسکن سه بعدی نقطه عطفی محسوب می‌شود که جراح با استفاده از آن می‌تواند بینی را مطابق با خواسته متقاضی، جراحی کند.

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

 
مشاوره تلفنی