تماس با ما درباره ما
طراح طب

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل کاملاً به نوع ژل و نوع تزریق آن بازمی گردد. به همین دلیل توصیه می شود این امر حتماً در مراکز مجاز تحت نظر وزارت بهداشت انجام شود تا از احتمال بروز عفونت در محل تزریق جلوگیری شود.

اما یکی از بزرگترین عوارض تزریق ژل که مستقیماً به کیفیت ژل بازمی گردد، واکنش آن با پوست و بافت بدن به علت کیفیت پایین یا غیر استاندارد بودن آن است که گاهاً منجر به تورم پوستی یا گلوله گلوله شدن محل تزریق می شود. به همین دلیل حق طبیعی شماست که از پزشک خود جنس و مارک ژل را بپرسید و اگر دارای مجوز وزارت بهداشت است با اطمینان تزریق را انجام دهید.

معمولاً با افرادی درصفحات مجازی و یا در واقعیت روبه رو شده ایم که از تزریق ژل پشیمان هستند و چهره آن ها فرم نامطلوبی گرفته است. آیا شانس این افراد موجب شده که نتیجه تزریق ژل برای آن ها رضایت بخش نباشد و موجب آسیب به بافت پوستی آن ها شده باشد، و یا عوامل دیگری باعث این امر شده است؟

یکی از انواع ژل های مخرب که عوارض غیر قابل جبرانی را به همراه داشتند، ژل های دائمی بودند که در ابتدا طرفداران بسیاری داشت اما رفته رفته با بوجود آمدن مشکلاتی نظیر ورم کردن ناحیه تزریق شده، جابه جایی ژل و ... این نوع از ژل به نوعی منسوخ شد.

حدوداً 20 سال پیش ژل های دائمی با نام تجاری پاژ مورد استفاده قرار می گرفت. این نوع ژل آثار مخربی رو به همراه خود داشت تا جایی که هم افرادی که تزریق ژل انجام داده بودند از نتیجه تغییرات رضایت نداشتند و هم ظاهر آن ها موجب ترس سایر افراد و ذهنیت بد نسبت به تزریق ژل شده بود. به همین دلیل در حال حاضرنیز زمانی که صحبت از تزریق ژل می شود، برخی افراد با ذهنیت قبلی نسبت به این کار واکنش نشان می دهند.