تماس با ما درباره ما
طراح طب

مشاوره عمل بینی

جلسه مشاوره عمل بینی قبل از جراحی، بسیار حائز اهمیت است و در نتیجه عمل تاثیر به‌سزایی می‌تواند داشته باشد. در این جلسه پزشک نوع بینی و ساختار صورت متقاضی را بررسی کرده و متقاضی نیز سوالات خود را با پزشک در میان می‌گذارد. مراجعه کننده قبل از جلسه باید بداند که از پزشک چه درخواست‌هایی دارد و چه سوالاتی می‌تواند بپرسد. در ادامه در خصوص موضوعات مورد بحث در جلسه مشاوره، صحبت شده است.

موضوعات جلسه مشاوره عمل بینی

سن

برای انجام جراحی بینی، فرد باید به بلوغ کامل رسیده و دوره اوج رشد بینی‌اش تمام شده باشد. این اتفاق به صورت غالب در خانم‌ها بالای 16 سال و در آقایان بالای 18 سال، رقم می‌خورد؛ البته در برخی موارد که پزشک از کامل شدن رشد استخوان فرد مطمئن نباشد، آزمایش رشد استخوان تجویز کرده و بعد از مشاهده نتیجه، برای انجام عمل جراحی تصمیم‌گیری می‌کند.

برای عمل بینی در افراد بالای 40 سال محدودیت خاصی وجود ندارد، اما بهتر است که در افراد مسن این عمل انجام نشود، زیرا دوره بهبودی و ترمیم ممکن است زمان‌بر شده و مشکلاتی برای متقاضی ایجاد نماید.

سوابق پزشکی

در جلسه مشاوره عمل بینی، متقاضی باید سابقه بیماری خود را در اختیار پزشک قرار دهد و در خصوص داروهایی که مصرف می‌کند با پزشک صحبت کند. بسیاری از مشکلات نظیر دیابت، مشکلات قلبی، سرطان و مشکلات کبد و ریه می‌تواند در جراحی تاثیرگذار باشد و پزشک باید در مورد آن‌ها اطلاع داشته باشد. همچنین برخی داروها ممکن است سبب افزایش خون‌ریزی شوند و مصرف آن‌ها قبل از عمل باید متوقف شود.

علاوه بر آن، متقاضی باید در خصوص جراحی‌هایی که در گذشته انجام داده، با پزشک خود صحبت کند. به طور مثال اگر در گذشته جراحی بینی انجام داده، باید مدت زمان کافی از جراحی وی گذشته باشد، تا بتواند ترمیم بینی انجام دهد.

نوع بینی

یکی از موارد بسیار مهمی که در جلسه مشاوره عمل بینی مورد بررسی قرار می‌گیرد، نوع بینی فرد و نتیجه بعد از عمل است. در این جلسه متقاضی باید تغییراتی را که مد نظر دارد، با پزشک خود درمیان گذارد. همچنین در خصوص مشکلات تنفسی که انتظار دارد بعد از جراحی بینی برطرف شود، صحبت کند. پزشک نیز باید نوع پوست بینی و ساختار صورت فرد را بررسی کند. بینی‌هایی که پوستشان بسیار نازک یا ضخیم است برای جراحی بینی خیلی مناسب نیستند و اعمال تغییرات زیاد بر آن‌ها امکان پذیر نیست. پزشک بعد از بررسی به بیمار می‌گوید که چه مقدار از خواسته‌های وی قابل اجراست و چه اصلاحاتی می‌تواند بر بینی‌اش انجام دهد.

اکثر موارد نارضایتی بعد از جراحی بینی مربوط به این قسمت است، زیرا پزشک نتوانسته به خوبی خواسته بیمار را متوجه شود و یا اگر متوجه شده، در روز جراحی درخواست‌های بیمار را فراموش کرده است. تیم طراح طب با ارائه خدمات اسکن سه بعدی و قالب کنترلی تا حد بسیاری این مشکلات را برطرف نموده است.

هزینه جراحی بینی

یکی دیگر از مواردی که در جلسه مشاوره عمل بینی سوال می‌شود، هزینه عمل بینی است. بعد از معاینه بینی و بررسی خواسته‌های بیمار، پزشک هزینه عمل بینی را مشخص می‌کند. هر جراح با توجه به سابقه و مهارت خود هزینه عمل بینی را تعیین می‌کند.

لازم به ذکر است که بالا بودن هزینه عمل بینی یک پزشک نشان دهنده مهارت بالای او نیست و همینطور اگر پزشکی هزینه پایین بگیرد نشانه بد بودن کار او نیست. سایر عواملی که در هزینه عمل بینی تاثیرگذار است شامل دستمزد پزشک بیهوشی و همچنین هزینه کلینیک و بیمارستانی است که جراحی در آن انجام می‌شود.

پیشنهاد مطلب : هزینه جراحی بینی

آمادگی روحی

بهتر است کسانی که می‌خواهند عمل بینی انجام دهند، در وضعیت روحی مناسبی باشند زیرا در صورتی که فرد دچار ناراحتی و یا استرس باشد، سیستم ایمنی بدن او تضعیف شده و طول دوره بهبودی وی ممکن است افزایش پیدا کند. یکی از مواردی که می‌تواند قبل از عمل برای فرد استرس ایجاد کند، ترس از جراحی است. به منظور برطرف کردن این مشکل متقاضی باید اطلاعات کافی در خصوص جراحی بینی پیدا کند و تمام سوالات خود را در جلسه مشاوره جراحی بینی از جراح مربوطه بپرسد. همچنین متقاضی باید توصیه‌های قبل و بعد از عمل را به طور کامل مطالعه کرده و آن‌ها را اجرا کند تا دیگر هیچ جای نگرانی باقی نماند.

نمونه‌ای از سوالات جلسه مشاوره در مورد جراحی بینی شامل موارد زیر است:

• عمل بینی به چه روشی انجام می‌شود؟ باز یا بسته؟
• آیا برای جراحی بینی از قالب‌های کنترلی استفاده می‌شود؟
• آیا پزشک در حین جراحی بینی اصول زیبایی شناسی و نسبت‌های طلایی را در نظر می‌گیرد؟
• دوره نقاهت بعد از عمل بینی چه مدت است؟
• تا چه زمانی بعد از عمل بینی باید از چسب برای بینی استفاده شود؟