نتیجه‌ی عمل بینی ګوشتی

مدل بینی گوشتی

بینی گوشتی اغلب باعث می‌شود فرد از ظاهر خود رضایت نداشته باشد. اگر فکر می‌کنید بینی گوشتی و بزرگ با دیگر اجزای چهره‌ی شما تناسب ندارد و باعث دیده نشدن سایر زیبایی‌های شما می‌شود، شاید بهتر است برای عمل بینی گوشتی تصمیم‌گیری کنید. جراحی زیبایی بینی می‌تواند بینی گوشتی شما را تغییر دهد تا ازنظر زیبایی ظاهری با صورت شما متناسب شود. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا در مورد عمل بینی گوشتی اطلاعات درستی به دست آورید.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

بینی گوشتی به چه علت به وجود می‌آید؟

بینی گوشتی پهن، گرد و بدون شکل خاصی است که هر یک از عوامل زیر می‌تواند از علل آن باشد:
• ناهنجاری و بزرگ بودن غضروف جانبی تحتانی
• ضخیم و سنگین بودن پوست
• ضعف ساختار غضروفی
اصلاح همه‌ی این شرایط از طریق جراحی زیبایی بینی گوشتی قابل انجام است. توجه به این نکته مهم است که جراحی زیبایی بینی فقط در صورت بلوغ کامل صورت که معمولاً تا ۱۵ سالگی رخ می‌دهد، قابل انجام است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

بررسی عمل بینی گوشتی

شما این کار را با مراجعه به پزشک و مشورت گرفتن از او شروع می‌کنید. با انتخاب مجموعه‌ی طراح طب می‌توانید ازنظر و مشورت چندین جراح مشهور بهره‌مند شوید. جراح نحوه‌ی جراحی را برای شما توضیح می‌دهد و کمک می‌کند تا فرم جدید بینی را بر اساس ساختار صورت و سلیقه‌ی خود تعیین کنید. در طراح طب ما به کمک اسکن سه‌بعدی و طراحی چهره، نتیجه‌ی عمل بینی گوشتی را قبل از انجام آن به شما نشان می‌دهیم. به این صورت شما می‌توانید آنچه می‌خواهید را روی تصویر اعمال کنید و نتیجه‌ی آن را از تمام زوایا ببینید و بعدازآن تصمیم نهایی خود را بگیرید. استفاده از اسکن سه‌بعدی و تصاویر سه‌بعدی کمک می‌کند که شما و جراح به یک درک مشترک برسید و با آگاهی کامل در مسیر عمل بینی گوشتی باشید.

عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی چگونه انجام می‌شود؟

عمل بینی گوشتی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌شود؛ بنابراین شما در تمام مراحل بی‌هوش خواهید بود. این جراحی زیبایی ۱-۲ ساعت طول می‌کشد. جراح پوست بینی را بلند کرده و با تسلط کامل جراحی را آغاز می‌کند. لبه‌های کوچک غضروف از بینی شما برداشته می‌شود و بخیه‌ها به ایجاد یک نوک مشخص‌تر کمک می‌کنند. برخی از متقاضیان ممکن است به پیوند غضروف احتیاج داشته باشند و برخی دیگر نیاز به نازک شدن پوست بینی گوشتی دارند. همان‌طور که گفتیم ضعف در ساختار غضروف و ضخیم بودن پوست از ویژگی‌های بینی گوشتی است که عمل بینی گوشتی را چالش‌برانگیز می‌کند؛ بنابراین جراح تمام تلاش خود را می‌کند که این مشکلات را پوشش دهد. برای تقویت ساختار بینی و ایجاد استحکام در آن از پیوند غضروف استفاده می‌شود. در بیشتر موارد این غضروف از گوش یا دنده‌ی خود متقاضی برداشت می‌شود. مورد دیگر پوست ضخیم بینی است که باعث می‌شود ویژگی‌های بینی پوشیده بماند و همچنین فشار بیشتری به بافت‌های زیرین خود وارد می‌کند که ممکن است در نتیجه‌ی عمل بینی گوشتی تأثیرگذار باشد. به همین علت ممکن است جراح تصمیم بگیرد تا حد امکان پوست بینی را نازک کند. برای کاهش ضخامت پوست بینی گوشتی فقط می‌توان مقداری از بافت چربی آن را کاهش داد؛ زیرا دست‌کاری گسترده‌ی پوست باعث عوارض بسیار ناخوشایندی می‌شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

دوران بهبودی بعد از عمل بینی گوشتی

بعد از عمل بینی گوشتی باید ناحیه را تمیز و برای چند روز خشک نگه دارید. باید تا جایی که ممکن است سر خود را بالا نگه دارید. ممکن است در طی بهبودی مقداری گرفتگی بینی داشته باشید و اگرچه درد اغلب کم است اما برای شما داروی مسکن تجویز می‌شود. آتل و بخیه‌ها بعد از یک هفته برداشته می‌شود و می‌توانید به مدرسه یا محل کار خود برگردید. کبودی و تورم به مرور کاهش می‌یابد. بعد از دو هفته کبودی‌ها بسیار کم می‌شود و ورم ناشی از برش‌های جراحی نیز کاهش چشم‌گیری پیدا می‌کند.

چه مدت طول می‌کشد بعد از جراحی، بینی گوشتی کاملاً بهبود یابد؟

درحالی‌که بیشتر تورم ۲ هفته‌ای از بین می‌رود، اما ممکن است ۲ ماه طول بکشد تا ۸۰ درصد تورم کاهش یابد. ورم اولیه ناشی از برش‌ها و تغییراتی است که در حین جراحی روی بینی اعمال می‌شود و تا دو هفته بعد از عمل بینی گوشتی از بین می‌رود. ورمی که باقی می‌ماند به علت تجمع آب میان بافتی است که مدت بیشتری طول می‌کشد تا کاملاً از بین رود. برای دیدن نتیجه‌ی نهایی و از بین رفتن کامل ورم باید یک سال منتظر بمانید.

انتخاب جراح برای عمل بینی گوشتی

برای انتخاب یک جراح مناسب باید موارد متعددی را در نظر بگیرید. بهتر است نمونه جراحی‌های او روی بینی گوشتی را بررسی کنید و عکس‌های قبل و بعد را ببینید. سابقه‌ی جراح در مورد عمل بینی گوشتی و میزان عمل‌های موفقیت‌آمیز او بسیار اهمیت دارد. همچنین میزان رضایت متقاضیان و نظرات آن‌ها نیز قابل ارزیابی است. جراحی را انتخاب کنید که با یک تیم حرفه‌ای و موفق همکاری کند؛ زیرا علاوه بر جراح خدماتی که آن مجموعه به شما ارائه می‌دهد مهم است.

نتیجه‌ی عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

نتیجه‌ی عمل بینی گوشتی

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های افرادی که قصد عمل زیبایی بینی دارند نتیجه‌ی عمل است. اغلب افراد نگران این هستند که نتیجه مطابق با خواست و سلیقه‌ی آن‌ها نباشد. این موضوع در افراد با بینی گوشتی شدیدتر است زیرا معمولاً شنیده‌ایم که عمل بینی گوشتی نتیجه‌ی خوبی ندارد. در طراح طب با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ی اسکن سه‌بعدی، متقاضیان می‌توانند نتیجه‌ی عمل بینی گوشتی را قبل از انجام آن ببینند. قبل از جلسه‌ی مشاوره یک تصویر سه‌بعدی از صورت شما تهیه می‌شود و جراح تغییرات مورد نظر را روی این تصویر اعمال می‌کند و شما می‌توانید نتیجه‌ی نهایی را از تمام زوایا ببینید. ممکن است این سؤال پیش بیاید که از کجا مطمئن باشیم که نتیجه‌ی واقعی دقیقاً مثل نتیجه‌ی طراحی خواهد بود؟ طراح طب برای این موضوع نیز راه‌حل منحصربه‌فردی ارائه کرده است. بعد از طراحی بینی، مهندسین مجرب این مجموعه قالب‌های کنترلی را بر اساس تصویر سه‌بعدی طراحی می‌کنند و با دستگاه‌های پیشرفته آن‌ها را می‌سازند. در حین جراحی جراح، بینی را با این قالب‌ها مقایسه می‌کند و درصورتی‌که بینی با قالب‌های کنترلی تطابق نداشته باشد تغییرات جدیدی اعمال می‌کند تا در نهایت بینی دقیقاً به شکل قالب کنترلی دربیاید. با این روش می‌توانید مطمئن باشید نتیجه‌ی عمل بینی گوشتی شما کاملاً مطابق با طراحی قبل از جراحی خواهد بود.


نکات مرتبط با نتیجه‌ی عمل بینی ګوشتی

عمل بینی گوشتی

در گذشته گاها پیش می‌آمد که افرادی که بینی گوشتی داشتند بعد از عمل تغییرات بینی‌شان بعد از مدتی به حالت اولیه باز می‌گشت و به همین دلیل بسیاری از کسانی که بینی گوشتی داشتند از جراحی بینی خود منصرف می‌شدند. اما امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید، امکان بازگشت فرم بینی به حداقل رسیده است.

در اغلب بینی‌های گوشتی، بینی دارای افتادگی است زیرا بافت غضروفی ضعیف است و توانایی حمایت بافت‌ها را به میزان کافی ندارد. برای عمل این نوع بینی جراح باید بافت غضروفی فرد را تقویت کند تا بعد از جراحی بینی دوباره دچار افتادگی نشود. خوشبختانه با استفاده از تکنیک‌های جدید امکان این کار برای جراحان فراهم شده است و جراحی بینی گوشتی بدون هیچ مشکلی قابل انجام است.

نمونه عمل بینی گوشتی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی