تماس با ما درباره ما
طراح طب

ژل هیالورونیک اسید

با توجه به هزینه کم و غیردائمی بودن تزریق ژل، این روش برای اصلاح فرم چهره و جوان‌سازی صورت، استفاده بسیاری دارد. فرم دهی چانه، زاویه سازی فک، برجسته سازی لب و گونه، رفع خط اخم اطراف چشم و رفع خط لبخند از جمله مواردی است که به کم‌ترین هزینه و بهترین نتیجه با تزریق ژل اصلاح می‌شود.

شادابی پوست به کمک ژل‌ هیالورونیک اسید

امروزه برای بهبود نتیجه و اثر تزریق ژل، از مکانیزم شبیه سازی بافت طبیعی پوست استفاده می‌شود. به همین دلیل تزریق ژل با رعایت موارد استاندارد، عوارضی ندارد. در بافت پوست بدن انسان، فضای بین الیاف کلاژن و الاستین با اسید هیالورونیک پر شده است. هیالورونیک اسید نگه دارنده آب در زیر پوست است که رفته رفته با افزایش سن و کاهش هیالورونیک اسید در زیر پوست، طراوت و شادابی آن کاهش می‌یابد. بنابراین با کاهش حجم بافت آبدار پوستی، چین و چروک پوست و گودی در برخی نواحی صورت مانند زیر چشم افزایش می‌یابد.

بنابراین با تزریق ژل هیالورونیک اسید می‌توان تا حد بسیاری چین و چروک پوست را از بین برد و شادابی و طراوت آن را بهبود بخشید. با این کار، شبیه سازی مکانیزم طبیعی بافت پوست انجام می‌شود و عوارضی به همراه نخواهد داشت.

انواع ژل هیالورونیک اسید

هرچند که عموماً تمامی ژل‌های موجود در بازار از نوع هیالورونیک اسید می‌باشند، اما بر اساس ساختار مولکولی‌شان انواع گوناگونی دارند. به عنوان مثال برخی از ژل‌ها برای مناطقی با عمق کم مانند زیر چشم مناسب هستند که استفاده از آن‌ها به عنوان ژل لب یا ژل حجم دهنده گونه کارآمد نمی‌باشد.

علاوه بر نوع ژل، محل و نحوه تزریق آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال برخی از ژل‌ها باید در نواحی سطحی پوست و برخی دیگر باید در عمق بافت پوستی و روی استخوان تزریق شوند.

ژل‌های ریزمولکول هیالورونیک اسید به منظور تزریق در مناطق سطحی پوست مانند زیر چشم مناسب می‌باشند، اما برای حجم دهی و فرم دهی لب، از ژل‌های هیالورونیک اسید با ابعاد مولکولی متوسط استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که این مورد نیز خود انواع گوناگونی دارد. به طور مثال برای فرم دهی لب به صورت طبیعی یا حجم دهی لب و برجسته سازی آن، محل تزریق و نوع ژل متفاوت است. ژل‌های درشت مولکول نیز که در عمق بافت پوست تزریق می‌شوند، بیشتر در مواردی که باید خط پوستی پر شود مانند پر کردن خط اخم یا لبخند، و یا مواردی که حجم دهی زیاد لازم باشد، مانند زاویه سازی فک یا فرم دهی گونه و چانه استفاده می‌شوند.