مشاهده نسخه کامل این صفحه

تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل­ و فیلر ساده ترین روش برای افزایش جذابیت چهره و جوانسازی و زیبا سازی پوست می­باشد.اما آیا بهترین راه برای افزایش زیبایی تزریق ژل است؟

پیش از انجام تزریق ژل حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

بر اساس گزارش­های رسمی و ارائه شده، افراد بسیاری برای از بین بردن چین و چروک، حجم دهی و فرم دهی صورت، به دنبال بهترین راه حل­ها هستند که در این میان تزریق ژل نیز یکی از روش­های رایج و متداول است. اما پیرامون این روش حرف­های ضد و نقیض زیادی وجود دارد که موجب نگرانی افراد می­شود.اگر شما هم برای تزریق ژل دچار شک و تردید هستید، قبل از تصمیم و اقدام به تزریق، باید بدانید کدام ژل برای پوست شما مناسب و هرکدام چه مزایا و معایبی دارند تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. با ما همراه باشید تا با مزایا و معایب انواع ژل و روش­های تزریق ژل بیشتر آشنا شوید. با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که نباید به راحتی تزریق ژل را به هر فرد مبتدی بسپارید و بهتر است به جای انجام این کار توسط کارشناسان زیبایی در آرایشگاه­ها، توسط متخصصان پوست و مو در مراکز معتبر وزارت بهداشت انجام شود.

ژل­ها و فیلرهای زیبایی در چه نواحی از صورت قابلیت تزریق شدن دارند؟

تزریق ژل صرفاً جنبه زیبایی ندارد، بلکه در برخی موارد به دلیل وجود ناهنجاری­های فک و چانه توصیه می­شود متقاضی با هزینه کمتری، با استفاده از ژل عیوب را برطرف کند. به طور کلی تزریق ژل برای بر طرف کردن چین و چروک صورت و زیر چشم، فرم دهی چانه و فک، افزایش حجم لب، بر طرف کردن خطوط خنده و فرم دهی گونه انجام می­شود. اما چرا برخی از متقاضیان تزریق ژل از نتیجه تغییرات رضایت کافی را ندارند و حتی در نگاه سایر افراد، جذابیت چهره آن­ها کمتر شده است؟

آیا تزریق ژل خطرناک است؟

معمولاً با افرادی در واقعیت یا صفحات مجازی روبه­رو شده ایم که از تزریق ژل پشیمان هستند و چهره آن­ها فرم نامطلوبی گرفته است. آیا شانس این افراد موجب شده که نتیجه تزریق ژل برای آن­ها رضایت بخش نباشد و موجب آسیب به بافت پوستی آن­ها شده باشد؟

یکی از انواع ژل­های مخرب که عوارض غیر قابل جبرانی را به همراه داشتند، ژل­های دائمی بودند که در ابتدا طرفداران بسیاری داشت اما رفته رفته با بوجود آمدن مشکلاتی نظیر ورم کردن ناحیه تزریق شده، جابه­جایی ژل و … این نوع از ژل به نوعی منسوخ شد. البته به عقیده برخی از پزشکان متخصص زیبایی، استفاده از این نوع ژل که از مونومرهای سرطان­زا تولید شده­اند و احتمال ابتلا به سرطان را در مراجعه کننده افزایش می­دهد، ممنون و فاقد اعتبار لازم برای تزریق است.بنابراین پیش از تزریق ژل برای دریافت نتیجه­ای مطلوب و مطمئن، با متخصص پوست مشاوره انجام دهید و در انتخاب نوع ژل دقت کنید.

عوارض تزریق ژل چیست؟

عوارض تزریق ژل کاملاً به نوع ژل و نوع تزریق آن بازمی­گردد. به همین دلیل توصیه می­شود این امر حتماً در مراکز مجاز تحت نظر وزارت بهداشت انجام شود تا از احتمال بروز عفونت در محل تزریق جلوگیری شود. اما یکی از بزرگترین عوارض تزریق ژل که مستقیماً به کیفیت ژل بازمی­گردد، واکنش آن با پوست و بافت بدن به علت کیفیت پایین یا غیر استاندارد بودن آن است که گاهاً منجر به تورم پوستی یا گلوله گلوله شدن محل تزریق می­شود. به همین دلیل حق طبیعی شماست که از پزشک خود جنس و مارک ژل را بپرسید و اگر دارای مجوز وزارت بهداشت است با اطمینان تزریق را انجام دهید.

تزریق ژل در چه مواردی توصیه می­شود؟

با توجه به هزینه کم و غیردائمی بودن تزریق ژل، استفاده از آن برای اصلاح فرم چهره و جوانسازی صورت استفاده بسیاری دارد. فرم دهی چانه، زاویه سازی فک، برجسته سازی لب و گونه، رفع خط اخم اطراف چشم و رفع خط لبخند از جمله مواردی است که به کمترین هزینه و بهترین نتیجه با تزریق ژل اصلاح می­شود.

ژل­های تزریقی چگونه موجب صافی و شادابی پوست می­شوند؟

امروزه برای بهبود نتیجه و اثر تزریق ژل از مکانیزم شبیه سازی بافت طبیعی پوست استفاده شده است. به همین دلیل تزریق ژل با رعایت موارد استاندارد، عوارضی ندارد. در بافت پوستی بدن انسان، فضای بین الیاف کلاژن و الاستین با اسید هیالورونیک پر شده است. هیالورونیک اسید نگه دارنده حجم آب در زیر پوست است که رفته رفته با افزایش سن و کاهش هیالورونیک اسید در زیر پوست، طراوت و شادابی پوست کاهش می­یابد. بنابراین با کاهش حجم بافت آبدار پوستی، چین وچروک پوست و گودی در برخی نواحی صورت مانند زیر چشم افزایش می­یابد.بنابراین با تزریق ژل هیالورونیک اسید می­توان تا حدودی چین و چروک پوستی را از بین برد و شادابی و طراوت پوست را بهبود بخشید. با این کار شبیه­سازی مکانیزم طبیعی بافت پوست انجام می­شود و عوارضی به همراه نخواهد داشت.

ماندگاری ژل به چه عواملی وابسته است؟

ماندگاری و دوام ژل­های تزریقی در درجه اول به کیفیت ژل وابسته است، اما نحوه تزریق و بافت پوستی خود متقاضی نیز موثر است. عموماً ژل­ها دارای ماندگاری بین ۶ ماه الی ۴ سال می­باشند که این مدت زمان می­تواند از فردی به فرد دیگر با توجه به نحوه و محل تزریق و بافت پوستی، متفاوت باشد.برای متقاضیان تزریق ژل این سوال وجود دارد که منظور از ماندگاری ژل به مدت ۱ سال به چه منظوری است؟ آیا ژل تا مدت ۱ سال همانند روز اول روی چهره فرد می­ماند؟ باید در پاسخ به این دسته از زیباجویان گفت، ماندگاری مطلوب ژل حدودا ۷۰ درصد مدت زمان مطرح شده است. به طور مثال در تزریق ژل با ماندگاری ۱ ساله، اثر ژل حدودا تا ۹ ماه ماندگاری مطلوبی وجود دارد و کم کم اثر آن کاهش یافته و تا پایان ۱ سال تمامی اثرات آن از بین می­رود.

 
مشاوره تلفنی